Factory: V Maďarsku denně vyrobí miliony kuřecích nuget pro McDonald's, kupují je i Češi | E15.cz

Factory: V Maďarsku denně vyrobí miliony kuřecích nuget pro McDonald's, kupují je i Češi

Aneta Ščotková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Téměř tři miliony kuřecích nugetek pro české, slovenské a další evropské restaurace McDonald's vyprodukuje denně továrna v severomaďarské Bábolně.

Kuřecí produkty jako právě nugety, plátky do kuřecích burgerů, stripsy nebo třeba Cordon Bleu (tedy maso plněné šunkou a sýrem) zde vyrábí pobočka americké masozpracovatelské společnosti OSI.

Ta se v roce 1955 stala vůbec prvním dodavatelem mletého hovězího masa pro tehdy teprve vznikající síť restaurací rychlého občerstvení. Spolu s McDonald's pak vyrostla z chicagské rodinné firmy na dnešní společnost s 20 tisíci zaměstnanci a 65 závody v celkem 17 zemích světa.

Maďarská OSI Food Solutions dodává kuřecí výrobky do všech 96 českých provozoven řetězce McDonald´s. V obrovských množstvích výráběné “Chicken McNuggets” jsou směsí pomletých kuřecích prsou, těstíčka a koření tvořeného zejména solí, pepřem a celerem.

Nugety se vyrábí ve čtyřech tvarech: míč, kost, zvoneček a bota. Ještě v továrně se tepelně upraví, následně zmrazí a po dvoudenní karanténě expedují do restaurací.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah