Audi vyzývá Teslu s modelem e-tron, chystá další elektromobily | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Audi vyzývá Teslu s modelem e-tron, chystá další elektromobily

mst

Velké plány v segmentu elektromobilů má automobilka Audi. Ta odhalila akumulátorový crossover e-tron, který má nabídnout výkon až 300 kW a na jedno nabití ujet více než 400 kilometrů, píše Bloomberg

O vyzyvatelích automobilky Tesla miliardáře Elona Muska jsme mohli v uplynulých letech číst poměrně často. Nyní se do „závodu“ s americkým výrobcem pouští i německý výrobce luxusních automobilů Audi z koncernu Volkswagen.

První kompletně elektronický vůz od společnosti Audi bude vyráběn v Bruselu a na americký trh se dostane ve druhém čtvrtletí roku 2019. Jeho pětimístná verze bude stát 75 tisíc dolarů a zájemci o něj budou moci získat daňové zvýhodnění ve výši 7500 dolarů. Automobilka představila svůj nejnovětší model na místě staré továrny Fordu v kalifornském Richmondu, který leží zhruba 35 kilometrů severně od Muskovy továrny.

„Audi bude vyrábět elektromobily a toto je náš první krok. Jsem přesvědčen, že máme zajímavý produkt,“ řekl pro Bloomberg prezident společnosti Audi of America Scott Keogh.

Akcionáři Volkswagenu chtějí devět miliard eur za dieselgate

Automobilka chce na americkém trhu zatím uspět s modelem e-tron a během příštích dvou let přidat další dva elektromobily. Do roku 2025 plánuje automobilka představit 12 plně elektronických vozidel. Crossover e-tron, který by měl na jedno nabití ujet až 400 kilometrů, bude v příštím roce doplněn upravenou verzí Speceback. Sportovní verze e-tron GT by měla být představena na losangeleském autosalónu v prosinci. Následovat pak má kompletní segment elektromobilů od kompaktních městských vozítek až po luxusní limuzíny.

Podobný model jako Audi e-tron představil minulý týden i Mercedes-Benz a s Teslou chce bojovat i bavorské BMW, které svůj koncept iNext odhalilo v neděli. Podle analytika Toniho Sacconaghiho bude ale konkurence Tesly do roku 2020 poměrně slabá. Luxusní elektromobily by totiž měly mít stejnou cenovku jako Muskovy modely S a X.

Nové automobily pro Babiše a spol. Členové vlády dostanou 18 luxusních limuzín

Autor: mst
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!