Automobilce Hyundai opět klesl zisk kvůli problémům v Číně | E15.cz

Automobilce Hyundai opět klesl zisk kvůli problémům v Číně

ČTK

Čistý zisk největší jihokorejské automobilky Hyundai Motor v prvním čtvrtletí klesl o 21 procent na 1,33 bilionu wonů (29 miliard korun), a společnost tak zaznamenala 13. čtvrtletí poklesu zisku za sebou. Firma dnes sdělila, že její výkonnost srazil propad prodeje na čínském trhu, který odráží politické napětí mezi oběma zeměmi. Ve výsledcích se rovněž odrazily náklady nedávného svolávání vozů do servisů v USA.

Analytici oslovení agenturou Reuters čekali v průměru výsledek 1,25 bilionu wonů. Celkové tržby se přitom meziročně zvýšily o pět procent na 23,47 bilionu wonů. Akcie Hyundai po zprávě vzrostly až o čtyři procenta, protože výsledky byly mírně lepší, než se čekalo.

Hyundai je spolu s dceřinou společností Kia Motors pátým největším výrobcem aut na světě. Společnost vyrábí i v České republice, v roce 2008 zahájila sériovou výrobu v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.

Automobilky experimentují s neobvyklými kampaněmi. Renault píše romány, Hyundai přejel Antarktidu

Hyundai i Kia od března zažívají kvůli politickému napětí mezi Soulem a Pekingem prudký pokles prodeje na čínském trhu který je největší na světě a na zahraničním prodeji obou automobilek se podílejí více než čtvrtinou. Obě firmy tam prodaly v březnu o 52 procent méně vozů než před rokem. Hyundai dnes uvedla, že její prodej v Číně za první čtvrtletí klesl o 14 procent.

Nošovický Hyundai používal ve výrobě zakázané látky, odnesl to pokutou

Hyundai a Kia počátkem dubna oznámily, že stahují do servisů v Jižní Koreji a zejména ve Spojených státech kvůli závadě motoru téměř 1,5 milionu automobilů. Stahování odůvodnily výrobním problémem, jehož důsledkem může být zhasnutí motoru. Hyundai dnes uvedla, že z provozního zisku za první čtvrtletí si na náklady akce vyčlenila 200 miliard wonů.

Hyundai očekává do budoucna "postupné oživování zisků". Zákazníky chce přitáhnout zejména novým modelem vozu typu SUV a novými modely značky Genesis.

Produkce v aut v Česku zlomila další rekord. Ve výrobě jasně vede Škoda

Hyundai a Kia v Číně neprodávají, omezují tam i výrobu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!