Do čela Škody Auto má přijít dosavadní šéf VW v Jihoafrické republice Thomas Schäfer | E15.cz

Do čela Škody Auto má přijít dosavadní šéf VW v Jihoafrické republice Thomas Schäfer

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Novým předsedou představenstva automobilky Škoda Auto bude v pondělí zvolen Thomas Schäfer, který doposud vedl jihoafrickou součást koncernu Volkswagen, tvrdí portál Automobilwoche. Padesátiletý Schäfer na postu šéfa Škody Auto nahradí Bernharda Maiera.

V posledních dnech se jako o možném Maierově nástupci spekulovalo mimo jiné o Martinu Jahnovi, který v těchto dnech skončil jako výkonný viceprezident pro prodej a marketing jednoho z společných podniků skupiny Volkswagen v Číně.

Schäfer byl před příchodem do koncernu VW v roce 2012 vrcholovým manažerem konkurečního Daimleru. V roce 2002 spoluzakládal pobočku automobilky DaimlerChrysler v Malajsii a ujal se funkce viceprezidenta pro výrobu. V letech 2005 až 2012 pracoval ve vysokých manažerských funkcích společnosti Daimler v Německu a v této funkci se podílel i na expanzi vozů Mercedes-Benz do Číny.

Od roku 2015 je Schäfer generálním ředitelem jihoafrického zastoupení koncernu Volkswagen s působností i pro celý subsaharský africký region. Je rovněž prezidentem Africké asociace výrobců automobilů. 

Maier byl do čela české automobilky povolán v listopadu 2015. Škoda pod jeho vedením uvedla na trh SUV modely Kodiaq, Karoq nebo Kamiq a firma se během jeho působení zaměřila také na elektromobilitu, digitalizaci a konektivitu.

Ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess v sobotním vydání listu Frankfurter Allgemeine Zeitung řekl, že Škoda co do objemu prodaných aut "není dostatečně agresivní" v konkurencí s Korejci a Francouzi. "Není nám k ničemu, když se Škoda vyvíjí ke třetí prémiové značce v rámci koncernu," uvedl. Mladoboleslavská automobilka musí podle něho posílit pozice v segmentu cenově výhodných aut.

Na Škodu Auto tvrdě dopadly následky pandemie nemoci COVID-19: provozní zisk automobilky se v prvním pololetí propadl téměř o tři čtvrtiny na zhruba šest miliard korun. Tržby Škody Auto v pololetí klesly o více než čtvrtinu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah