Jaguar Land Rover prý brzy podepíše dohodu o továrně na Slovensku | E15.cz

Jaguar Land Rover prý brzy podepíše dohodu o továrně na Slovensku

Jaguar Land Rover prý brzy podepíše dohodu o továrně na Slovensku
Výrobní linka Jaguaru v Castle Bromwich
• 
ZDROJ: JLR

ČTK

Britský výrobce luxusních automobilů Jaguar Land Rover tento týden podepíše se slovenskou vládou smlouvu o plánované továrně v Nitře. Agentuře Reuters to řekly zdroje z vlády. Továrna by měla zahájit provoz v roce 2018, její výrobní kapacita by měla dosáhnout 300 tisíc vozů ročně.

Automobilka Jaguar Land Rover, která je součástí indické skupiny Tata Motors, již v srpnu podepsala předběžnou dohodu o výstavbě slovenského závodu. Slovenský premiér Robert Fico tehdy podpis memoranda označil za milník k získání obří investice pro Slovensko.

Automobilový průmysl je již v současnosti jedním z hlavních tahounů ekonomiky pětimilionové země, vozidla na Slovensku montují tři automobilky. O továrnu Jaguar Land Rover se vedle Slovenska ucházela i Česká republika, Polsko, Maďarsko a Turecko, později se výběr zúžil na Polsko a Slovensko.

Podle dřívějších informací listu Sme by automobilka mohla na Slovensku investovat kolem 1,4 miliardy eur (zhruba 38 miliard korun) a získat od Slovenska investiční pobídky v objemu 400 milionů eur.

Názory odjinud: Jaguar znamená pro Slovensko investici desetiletí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!