Philips prodá divizi LED a automobilových světel za 2,8 miliardy dolarů | E15.cz

Philips prodá divizi LED a automobilových světel za 2,8 miliardy dolarů

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: chuwasg, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nizozemský výrobce elektroniky Philips se dohodl na prodeji podílu 80,1 procenta ve své divizi LED a automobilových světel. Za 2,8 miliardy dolarů (71,5 miliardy korun) jej kupuje nový investiční fond GO Scale Capital, který se zaměřuje na osvětlení LED a technologie spojené s bateriemi do elektromobilů. Transakce by měla být dokončena v letošním třetím čtvrtletí.

Součástí divize je oddělení pro výrobu automobilových světel a sekce Lumileds pro výrobu výkonných světel typu LED. Transakce oceňuje celou dceřinou firmu na 3,3 miliardy dolarů, uvedl Philips.

Nová společnost bude nadále fungovat pod jménem Lumileds a povede ji Pierre-Yves Lesaicherre. Go Scale do firmy investuje další finanční prostředky a rozšíří její aktivity týkající se používání LED světel v autech. Philips zůstane jejím zákazníkem.

Obchod předznamenává podstatně větší strategickou změnu, totiž oddělení hlavní divize osvětlení do samostatné firmy, zřejmě prostřednictvím primárního úpisu akcií. Firma o tomto záměru informovala loni v září.

Akcie Philipsu

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah