Škoda hodlá prodávat auta v Íránu, Jižní Koreji a Singapuru | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Škoda hodlá prodávat auta v Íránu, Jižní Koreji a Singapuru

ČTK

Automobilka Škoda Auto očekává, že v letošním roce překoná loňský prodejní rekord 1,13 milionu vozů. Pomůže jí k tomu modernizace prodejní sítě i nové a modernizované modely, kterých bude letos celkem jedenáct. Na ženevském autosalonu to řekl člen představenstva Škody pro prodej a marketing Werner Eichhorn.

Škoda uvažuje o vstupu na tři nové trhy - do Iránu, Jižní Koreje a Singapuru. Podle Eichhorna to ale může vyžadovat více času, než byl původní předpoklad vstupu v letošním roce. "Permanentně se snažíme hledat nové příležitosti a geograficky rozšiřovat náš záběr. V některých zemích, například v Iránu, je ale složitá situace. Jsme ale optimisté a věříme, že na tyto trhy v blízké době vstoupíme," uvedl.

Do loňského roku prošlo modernizací designu 2500 z celkem 3500 dealerství Škody. V Česku má nový vzhled všech asi 190 dealerství. Podle Eichhorna nešlo jen o změnu korporátní identity, ale také o nastavení nových procesů pro chování personálu. Ve čtyřiceti zemích, včetně Česka, již automobilka zavedla nový způsob zvyšování kvalifikace. Zaměstnanci v showroomech jsou označováni zlatým, stříbrným či bronzovým špendlíkem podle toho, jaké úrovně školení dosáhli.

Škoda Auto představila svůj první elektromobil už v roce 1990. Prohlédněte si model Shortcut

Automobilka zároveň investuje do nových forem prodeje. Ve Španělsku spustila pilotní projekt virtuálního showroomu, kdy si zákazník prohlíží auto na internetu a komunikuje s prodejcem přes videokonferenci, v Británii zase může klient sledovat prostřednictvím kamery servisního technika a v Polsku je jako pilotní projekt testován nákup vozu přes internet. "Všechny tyto nové formy budeme postupně rozšiřovat i do dalších zemí včetně České republiky," dodal.

Škoda v Ženevě představila sedm novinek. V rámci modelové řady Octavia, je to nejvýkonnější verze Octavia RS 245 a outdoorový Scout, u SUV Kodiaq pak varianta Sportline a Scout. Vedle toho ukázala i modernizované modely Citigo, Rapid a Rapid Spaceback. Další čtyři modely, včetně nové generace SUV Yeti, ukáže do konce roku.

Volkswagen nemůže dokončit 20 tisíc Passatů kvůli požáru u českého dodavatele

Za měsíc na autosalonu v Šanghaji Škoda představí koncept zcela nového elektrického vozu o velikosti modelu Kodiaq, uvedl server Novinky.cz. Čtyřmístné SUV kupé se dvěma elektromotory bude mít poháněná všechna čtyři kola a dojezd 500 kilometrů. Se sériovou produkcí elektromobilů firma počítá po roce 2020.

Do roku 2025 chce Škoda zdvojnásobit prodej na zhruba dva miliony vozů ročně.

Věra Jourová: Kvůli kauze VW chci v Evropě kolektivní žaloby

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!