Czechoslovak Group dodá do Indonésie vozidla Pandur II. | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Strnadova Czechoslovak Group dodá do Indonésie obrněnce za miliardy

ČTK

Průmyslový holding Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada dodá v letech 2021 a 2022 do Indonésie 23 obrněných bojových vozidel Pandur II. Hodnota kontraktu je několik miliard korun. Do Indonésie již dodává raketomety, munici a ženijní vozidla. Obrněná vozidla vyrobí firmy Excalibur Army a Tatra Defence Vehicle, které jsou součástí holdingu.

Firma Excalibur Army má na indonéském trhu vybudovanou obchodní síť. V minulých letech do země dodala například raketometné systémy RM-70 Vampire včetně speciálních podpůrných a velitelských vozidel. Šternberská firma nadále do Indonésie dodává raketovou techniku, náhradní díly pro pozemní vozidla a zabezpečuje i servisní služby pro indonéskou armádu a námořní pěchotu.

Firmy z Czechoslovak Group působí v automobilovém, železničním, leteckém i hodinářském průmyslu a vyrábějí zbraně, munici či speciální vozidla.

Sázka na Írán kopřivnické Tatře nevyšla. Mnohamilionová zakázka padla

Do holdingu patří i automobilka Tatra. Kromě divize Land Systems, kde se soustřeďuje obranná výroba a obchod pozemních vozidel či munice, se rychle rozvíjí divize Aerospace, kam patří výroba radarů ve společnosti ELDIS Pardubice, servis civilních letadel či letecký výcvik.

Holdingu vzrostly v roce 2018 tržby meziročně o 48 procent na 11,5 miliardy korun a hrubý provozní zisk o 43 procent na 1,9 miliardy. Podniky Czechoslovak Group zaměstnávají dohromady asi osm tisíc lidí.

Neviditelný bombardér za dvě miliardy dolarů. Podívejte se na fascinující B-2 Spirit
Radary Věra stály Česko třikrát tolik co NATO

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!