Volkswagen v Německu spustil šrotovné. Za starý dieselový vůz nabízí i čtvrt milionu | E15.cz

Volkswagen v Německu spustil šrotovné. Za starý dieselový vůz nabízí i čtvrt milionu

Volkswagen
Volkswagen
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Volkswagen se rozhodl přispět ke zlepšení znečištění ovzduší a ještě na tom vydělat. Automobilka nabízí německým zákazníkům, kteří se rozhodnou pro koupi nového vozu její výroby, prémii za sešrotování jejich auta se starým dieselovým motorem. Akce se týká i starých vozů jiných značek než VW, přičemž výše prémie se podle německých médií bude pohybovat mezi 1500 až 10 tisíc eur (39 tisíc až 259 tisíc korun) v závislosti na typu vybraného nového modelu. Informace přinesla sama firma.

Zákazníci budou moci volit mezi koncernovými značkami Audi, Seat, Škoda a Volkswagen. K sešrotování mohou odevzdat vozy s typem motoru, který plnil překonané evropské emisní normy Euro 1 až 4. Majitelé vozů ze 14 německých měst s obzvlášť znečištěným vzduchem obdrží ještě zvláštní příplatek.

Cílem Volkswagenu je zabránit hrozícím zákazům vjezdu naftových vozidel do center měst. Německý automobilový průmysl je od vypuknutí skandálu kolem podvodů s měřením výfukových plynů v roce 2015 pod silným tlakem.

Když koncern VW nabízel šrotovné od srpna 2017 do června 2018, podařilo se mu stáhnout z německých silnic 210 tisíc starších naftových vozů.

Ve čtvrtek oznámenou iniciativu již zkritizovala šéfka strany Levice Katja Kippingová.  „Jedná se o další pokus autokoncernů vytřískat ze svého milionového dieselového podvodu ze zákazníků další kapitál,“ řekla politička listu Neue Osnabrücker Zeitung. „Kdo si nové auto dovolit nemůže, má tak či tak smůlu,“ dodala předsedkyně strany.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah