Rekordní Black Friday v USA - ranní přehled | E15.cz

Ranní přehled podle Bloombergu: Rekordní Black Friday v USA

Denní monitor
Denní monitor
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Bloomberg, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15.cz přináší několik důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Bouřlivé debaty

Předvolební kampaň ve Velké Británii provázejí bouřlivé televizní debaty. Jednu z nich odvysílala stanice ITV a střetli se v ní zástupci konzervativců, labouristů, liberálních demokratů, skotských nacionalistů, Strany pro brexit, zelených a velšské strany Plaid Cymru. Kritika se snesla například na Borise Johnsona za jeho blízký vztah s Donaldem Trumpem. Politici také kritizovali dřívější předčasné propuštění útočníka, který v pátek zabil v Londýně dvě osoby. 

Zástupce nevyšlou

Americký prezident Donald Trump nevyšle svého zástupce na středeční slyšení v Kongresu o impeachmentu. Bílý dům uvedl, že „se nemůže účastnit slyšení, když ještě nebyli jmenováni svědci a zároveň zůstává nejasné, zda právní výbor umožní prezidentovi konání spravedlivého procesu prostřednictvím dalších slyšení“.

Začíná další klimatický summit

Ve španělském Madridu začíná konference OSN o změnách klimatu. Navazuje na zářijový summit OSN v New Yorku a potrvá do 13. prosince. Zúčastní se jí i české premiér Andrej Babiš. 

Co s migranty?

Ministři vnitra členských zemí EU budou v Bruselu probírat budoucnost azylové politiky. Jednat chtějí i o novém návrhu Německa na přebírání migrantů členskými státy, s nímž daly už předem najevo nesouhlas země visegrádské čtyřky, tedy Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko.

Rekordní Black Friday

Rekordní útraty za celkem 7,4 miliard dolarů. Takový byl letošní Black Friday ve Spojených státech. Analytici očekávají, že úspěšné prodeje mohou nyní obchodníci očekávat i v rámci dalšího obchodního svátku Cyber Monday.

Autor: Bloomberg, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah