Rekordní Black Friday v USA - ranní přehled | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Ranní přehled podle Bloombergu: Rekordní Black Friday v USA

Ranní přehled podle Bloombergu: Rekordní Black Friday v USA
Denní monitor
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Bloomberg, fry

Web E15.cz přináší několik důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Bouřlivé debaty

Předvolební kampaň ve Velké Británii provázejí bouřlivé televizní debaty. Jednu z nich odvysílala stanice ITV a střetli se v ní zástupci konzervativců, labouristů, liberálních demokratů, skotských nacionalistů, Strany pro brexit, zelených a velšské strany Plaid Cymru. Kritika se snesla například na Borise Johnsona za jeho blízký vztah s Donaldem Trumpem. Politici také kritizovali dřívější předčasné propuštění útočníka, který v pátek zabil v Londýně dvě osoby. 

Zástupce nevyšlou

Americký prezident Donald Trump nevyšle svého zástupce na středeční slyšení v Kongresu o impeachmentu. Bílý dům uvedl, že „se nemůže účastnit slyšení, když ještě nebyli jmenováni svědci a zároveň zůstává nejasné, zda právní výbor umožní prezidentovi konání spravedlivého procesu prostřednictvím dalších slyšení“.

Začíná další klimatický summit

Ve španělském Madridu začíná konference OSN o změnách klimatu. Navazuje na zářijový summit OSN v New Yorku a potrvá do 13. prosince. Zúčastní se jí i české premiér Andrej Babiš. 

Tvrdý brexit by omezil výrobu bonbonů, říká ředitelka závodu Sfinx Spišková

Co s migranty?

Ministři vnitra členských zemí EU budou v Bruselu probírat budoucnost azylové politiky. Jednat chtějí i o novém návrhu Německa na přebírání migrantů členskými státy, s nímž daly už předem najevo nesouhlas země visegrádské čtyřky, tedy Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko.

Rekordní Black Friday

Rekordní útraty za celkem 7,4 miliard dolarů. Takový byl letošní Black Friday ve Spojených státech. Analytici očekávají, že úspěšné prodeje mohou nyní obchodníci očekávat i v rámci dalšího obchodního svátku Cyber Monday.

„Pan Seznam“ Ivo Lukačovič: neviditelný vládce českého webu
Politička, která uhranula Macrona. Čtěte profil nové šéfky Evropské komise

Autor: Bloomberg, fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!