Fond z Raiffeisenbank nakoupí reality za nejméně 1,5 miliardy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Fond z Raiffeisenbank nakoupí reality za nejméně 1,5 miliardy

Daniel Novák

Daniel Novák

Realitní fond spravovaný Raiffeisen investiční společností připravuje akvizice nemovitostí nejméně za 1,5 miliardy korun. Políčeno má na kanceláře, sklady i obchody. Aktuálně fond koupil za 600 milionů nové výrobní haly na Plzeňsku.

„Celkový objem aktiv ve výši zhruba 1,6 miliardy korun potvrzuje zájem našich investorů a správně nastavenou strategii fondu. Cílem je tento objem zdvojnásobit,“ uvedl Jaromír Sladkovský, předseda představenstva Raiffeisen investiční společnosti.

Nejnovější přírůstek ve fondu tvoří dvě průmyslové a logistické haly v Nýřanech u Plzně poblíž dálnice D5. První z koupených budov si pronajímá logistická společnost Maurice Ward a výrobce automobilových interiérů IAC. Druhá hala se teprve staví. Hotová bude do konce letošního roku. Vyrábět tam budou dodavatelé automobilek Filtration Group a Groupe Plastivaloire. V portfoliu fondu je nákupní centrum Galerie Písek a brněnský retailový areál H-Park.

Pojišťovna plánuje na Václavském náměstí nové kancelářské centrum

Akviziční apetit fondy ze skupiny Raiffeisenbank odpovídá aktuálnímu dění na realitním trhu. Tuzemští investoři se na něm minulý rok postarali o 63 procent z celkového objemu investic.

„S rostoucím přílivem peněz do českých fondů roste síla tuzemského kapitálu. Tyto investiční skupiny významně zvyšují likviditu českého trhu. V porovnání s ostatními zeměmi střední a východní Evropy je v tomto aspektu český trh nejvíce rozvinutý,“ komentoval Vítězslav Doležal, specialista na investice do komerčních nemovitostí z poradenské firmy CBRE.

Do českých nemovitostí investují rovněž fondy dalších bank a pojišťoven. Aktivní je na trhu například fond spravovaný společností Reico z České spořitelny, fond ze společnosti Amundi ovládané francouzskou Crédit Agricole nebo fond pojišťovny Generali.

Pojišťovna plánuje na Václavském náměstí nové kancelářské centrum

Z Václavského náměstí se znovu stává dobrá adresa

Budova bývalého Telecomu půjde k zemi. Nahradí ji věže od Jiřičné, podívejte se

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!