Na pražský trh realit jde významný hráč, Redevco spravuje lukrativní adresy v celé západní Evropě | E15.cz

Na pražský trh realit jde významný hráč, Redevco spravuje lukrativní adresy v celé západní Evropě

Barbora Pánková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Investiční skupina Redevco, která svoje portfolio rozšiřuje o pražskou památkově chráněnou budovu City Palais, skupuje nemovitosti napříč evropskými metropolemi. Nyní vstupuje i na tuzemský realitní trh.

Mezi čtyři stovky nemovitostí, jež investor se sídlem v Amsterdamu zařadil do svého portfolia, patří například komplex pařížských domů Seine Rivoli. Ten slouží k bydlení i obchodním účelům. Dále třeba historická budova přezdívaná Leesmuseum v centru Amsterdamu na třídě Rokin nebo obchodní dům Karstadt v berlínské čtvrti Charlottenburg-Wilmersdorf.

Z investic Redevco vzbudil vzbudil pozornost dům v nizozemském Zaandamu ze šedesátých let, v němž je obchod oděvního řetězce C&A. Budova sice prošla proměnou v moderní stavbu, dostala však dřevěné prvky tradiční architektury tak, aby zapadala do okolní zástavby. Nemovitostí s bohatou historií je také dům Inno v Antverpách z roku 1901, který se taktéž dočkal rekonstrukce.

Skupina je pak aktivní i v Bordeaux, Londýně, Glasgow, Vídni, nizozemském městě Gouda a nově investovala do nemovitosti v Praze.

"Naše první investice v Praze, jednom z ekonomicky nejvýkonnějších evropských měst, nabízí skvělé zázemí pro otevření prestižního vlajkového obchodu v prvotřídní oblasti," uvedl ředitel Redevco pro Švýcarsko a střední Evropu Dirk Adriaenssen.

Nahlédněte do portfolia společnosti Redevco:

Jedná se o secesní budovu u Václavského náměstí, která nabízí 7482 metrů čtverečních prostor v šesti nadzemních a dvou podzemních podlažích. Investor pořídil City Palais za více než 40 milionů eur (zhruba miliarda korun).

“S naším specializovaným týmem bude pracovat na tom, abychom zachovali důležité dědictví nemovitosti a zároveň jí dali nový moderní účel,” doplnil výkonný ředitel skupiny Andrew Vaughan. Jeho slova citoval web Europe Real Estate.

Redevco, která se na svém webu chlubí 170letou historií, nakupuje, rozvíjí a spravuje nemovitosti v jedenácti evropských zemích. Podle informací agentury Bloomberg byla založená v roce 1999. V současné době zaměstnává kolem dvou set lidí.