Po obchodním domu Kotva získal miliardář Skala další nákupní centrum | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Po obchodním domu Kotva získal miliardář Skala další nákupní centrum

Daniel Novák

Daniel Novák

Funkcionalistický palác v centru Pardubic přeměněný na nákupní centrum změnil vlastníka. Pražská správa nemovitostí díky tomu přibrala po obchodním domu Kotva v Praze do portfolia další retailový objekt.

Rakouská skupina Immofinanz prodala obchodní centrum Grand v centru Pardubic. Novým majitelem se stala Pražská správa nemovitostí realitního magnáta Václava Skaly. Informaci serveru E15.cz potvrdila PSN. 

„Akvizice Grand zapadá do naší aktuální strategie v rozšiřování akvizic i mimo Prahu,“ řekl Jiří Švorc, zástupce šéfa akvizic v PSN. 

Mezinárodnímu letišti ve Vodochodech se staví do cesty nová překážka

Obchodní centrum má sedm tisíc metrů čtverečních. Hlavním nájemcem je supermarket Billa a multikino Cinestar. Velkou konkurencí Grandu je nákupní centrum Palác Pardubice.

„Pozorujeme zájem českých investorů o reality v regionálních městech, a to zejména o nemovitosti v dobrých lokalitách s potenciálem dalšího růstu,“ uvedla Zdeňka Klapalová, ředitelka poradenské společnosti Knight Frank. Při transakci zastupovala Immofinanz.

Rohlík.cz postoupil v přípravách expanze do Maďarska, koupil doménu kifli.hu

Cenu transakce žádná ze stran nekomentovala. Transakce se již odrazila rovněž v obchodním rejstříku u společnosti Winnipegia Shelf. V ní je nemovitost zaparkovaná.

Památkově chráněná budova obchodního centra Grand vznikla v době první republiky. Jedním z architektů byl Josef Gočár. Prvním hostem hotelové části Grandu byl prezident T.G. Masaryk. Grand se stal středobodem společenského dění v Pardubicích.

Po roce 1989 ale začala nemovitost chátrat. Přeměnu na obchodní centrum prodělala budova v roce 1999. Zajímavostí je, že už tehdy nemovitost patřila Pražské správě nemovitostí. Immofinanz koupil stavbu od Skaly v roce 2007. Nyní si tedy PSN koupila Grand zpět.

Masakr na nebesích. Aerolinky drtí likvidační vlna

Pražská správa nemovitostí patří mezi nejaktivnější hráče na realitním trhu. Kromě byznysu s byty se společnost pustila i do retailu. V roce 2016 firma v Praze koupila ikonický obchodní dům Kotva.

Výrazným hráčem na tuzemském realitním trhu je rovněž Immofinanz. Skupina nedávno ovládla palác v pražské ulici Na Příkopě v čele s hračkářstvím Hamleys. Jiných aktiv se ale firma zbavila. Například na začátku roku 2018 společnost rovněž za asistence Knight Frank prodala brněnský kancelářský komplex Brno Business Park.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!