Vstup Arca Capital do M&M reality běží navzdory ochraně před věřiteli, tvrdí šéf velké realitky | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Vstup Arca Capital do M&M reality běží navzdory ochraně před věřiteli, tvrdí šéf velké realitky

Daniel Novák

Daniel Novák

Jedna z největších tuzemských realitních kanceláří M&M reality holding a investiční společnost Arca Capital nadále pracují na kapitálovém spojení. Česko-slovenská skupina Arca Investments přitom v pátek na Slovensku požádala o dočasnou ochranu před věřiteli podle zákona, který má firmám pomoci přečkat dopady koronaviru. Arca Capital ovládaná byznysmenem Rastislavem Veličem má v M&M reality získat 47,5 procenta.

„Na našem spojení se nic nemění. Držíme našemu novému partnerovi palce, ať se restrukturalizace podaří, protože synergické efekty, které nyní společně realizujeme, posunují obě společnosti na první místo v realitních a finančních oborech. A to v Česku, na Slovensku a v Rakousku,“ řekl na dotaz serveru E15.cz majitel M&M reality Petr Morcinek. Spojení obě firmy oznámily v dubnu

V obchodním rejstříku u M&M reality holdingu ale stále žádná změna o vstupu nového partnera zapsaná není. „Ještě se čeká na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ dodal Morcinek. 

FOTOREPORTÁŽ E15: Magnát Vítek ukázal, co za čtvrt miliardy udělal se závodištěm v Chuchli

Podle vyjádření Arca Investments je hlavním cílem ochrany před věřiteli využít čas pod dočasnou ochranou na přípravu interní reorganizace společnosti a plánu pro uspokojení věřitelů. Společnost dále uvedla, že ozdravný proces nijak negativně neovlivňuje fungování klíčových projektů skupiny a dceřiných společností Arca Capital, které zůstávají plně funkční. 

„Ekonomický šok v důsledku pandemie výrazně snížil likviditu napříč ekonomikou. Dá se očekávat, že společností, které budou muset využít zákonné ochrany, bude přibývat. Toto opatření má za cíl, aby zbytečně nekončily v insolvenci zdravé firmy, které se jen dostaly do druhotné platební neschopnosti,“ komentoval Martin Sklenář, analytik pražské pobočky Saxo Bank. Podobná řešení fungují ve většině evropských zemích. 

Zisky bank padnou k nule, říká investiční bankéř Roman Šilha

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!