Jednorožec ze Sydney: Canva patří mezi nejhodnotnější start-upy | E15.cz

Z australské on-line grafické platformy se stal jeden z nejhodnotnějších start-upů světa

vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Z nápadu na jednoduchý grafický editor je jednorožec ze Sydney – sen každého venture kapitalisty. Ostatně ti se v investicích do on-line grafické platformy Canva předhánějí. V posledním investičním kole získal australský start-up 85 milionů dolarů a jeho tržní hodnota tak překonala tři miliardy dolarů (asi 75 miliard korun), napsala agentura Bloomberg.

Peníze do start-upu skrze vlastní venture kapitálový fond Bond Capital vložila i známá investorka a analytička z Wall Street Mary Meekerová. To firmu, kterou řídí 32letá Melanie Perkinsová, katapultovalo mezi nejhodnotnější technologické startupy na světě. Hrdě tak stojí po boku Uberu, jeho čínskému protějšku Didi Chuxing nebo Airbnb.

Na aktuálním financování se rovněž podílely společnosti General Catalyst, Bessemer Venture Partners, Blackbird a Sequoia China. Canva využije kapitál na svou expanzi. V nadcházejícím roce má v plánu zdvojnásobit počet zaměstnanců na 1400 a rozšířit produkty a služby pro firemní zákazníky.

„Chceme pomoci firmám se transformovat v moderní a efektivní společnosti. Díky partnerství s Bond Capital se můžeme zaměřit se na vývoj prezentačních produktů pro podniky,“ uvedla Perkinsová.

„Věřím, že platforma může zásadně změnit způsob, jakým dnes pracujeme,“ uvedl investiční partner Mood Rowghani z Bond Capital.

On-line grafický program i mobilní aplikace má usnadnit navrhování všem, nejen grafickým profesionálům. Jednotlivcům i firmám pomáhá vytvářet webové stránky, plakáty, loga, šablony, infografiky, ale třeba i plánovat a následně sdílet příspěvky na sociální sítě. V základní verzi pro jednotlivce je software zdarma, jedinou podmínkou je registrace.

Služba, kterou používá asi 85 procent společností z žebříčku Fortune 500,  má asi 20 milionů aktivních uživatelů ze 190 zemí.

Autor: vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah