Akcie v Evropě uzavírají mimořádně špatný kvartál | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Tak špatné čtvrtletí hlavní evropský index ještě nezažil, dobře vydělat se ale dalo za oceánem

Tak špatné čtvrtletí hlavní evropský index ještě nezažil, dobře vydělat se ale dalo za oceánem
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, vaj

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Evropa by se mohla dostat z nejhoršího

Světová zdravotnická organizace oznámila, že zaznamenala známky stabilizace koronavirové pandemie v Evropě. Itálie, nejzasaženější oblast na kontinentu, ohlásila nejméně nových případů nákazy za téměř dva týdny- 4050. Země se ale potýká s horšící bezpečnostní situací na Sicílii, kde lidé organizovaně loupí v obchodech.

Smíšený výhled amerických akcií

Zatímco včera hlavní akciové indexy v USA vzrostly o více než tři procenta, nyní se situace jeví před zahájením obchodování jinak. Futures na tituly z indexu Dow Jones značí pokles o 0,4 procenta.

S čísly kolem koronaviru se pracuje špatně, říká Daniel Křetínský

Rekordně špatný kvartál

Panevropský akciový index Stoxx 600 nejspíš zaznamená rekordně špatné čtvrtletí. Od začátku roku odepsal 24 procent své hodnoty, což je vůbec nejvíce od svého vzniku v roce 1998.

Nedařilo se ani takzvaným defenzivním investicím v podobě sázky na telekomunikace, farmaceutika či energetiku. Jejich ztráty jsou v průměru zhruba o deset procentních bodů nižší, pořád ale znatelné.

Pandemie koronaviru žádnou černou labutí není, prohlásil autor, který pojem proslavil

Vítěz doby koronavirové?

S bídou evropských parketů kontrastuje titul, který je součastí amerického indexu Nasdaq. Zavádění karantény a práce z domova zvýšilo hodnotu akcií videokonferenční aplikace Zoom od začátku roku na dvojnásobek.

Čínské továrny opět v provozu

Výrobní aktivita v miliardové zemi se opět rozjíždí. Vyplývá to alespoň z indexu nákupních manažerů PMI, který se v březnu dostal na úroveň 52 z rekordně slabých únorových 35,7 bodu. Úroveň 50 bodů v indexu je předělem mezi růstem a poklesem.

Autor: Bloomberg, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!