Disney spustí svou streamovací službu v polovině listopadu, bude levnější než Netflix | E15.cz

Disney spustí svou streamovací službu v polovině listopadu, bude levnější než Netflix

mšt

Filmové studio Disney spustí svou novou streamovací službu Disney+ v polovině listopadu. Hned v první fázi nabídne všechny filmy od animačního studia Pixar nebo seriál Simpsonovi. Studio to oznámilo na svém twitteru.

Během prvního roku platforma nabídne zhruba 500 filmů a 7500 seriálových epizod. V nabídce nebudou chybět ani filmové hity ze světa Hvězdných válek nebo od studia Marvel. Kromě toho Disney chystá velké množství filmů a seriálů, které nabídne exkluzivně pouze Disney+. Všechny filmy a seriály bude možné stáhnout, aby je předplatitelé mohli sledovat offline.

Služba bude dostupná za 6,99 dolaru měsíčně, což je zhruba polovina základního předplatného konkurenčního Netflixu. Během prvního fiskálního roku bude Disney+ dostupná ve Spojených státech, západní Evropě a Asii. Do dvou let by pak měla dorazit na většinu světových trhů.

Globální filmové tržby vzrostly jen nepatrně, stále výrazněji se ale prosazuje Netflix

„Disney+ představuje odvážný krok vpřed. Předplatitelé budou mít přímé spojení s velkou spoustou kreativního obsahu z dílny studia Disney. Jsme přesvědčeni, že kombinace našich skvělých příběhů, milovaných značek a špičkových technologií udělá z Disney+ konkurenceschopnou službu, která bude mít hodnotu pro spotřebitele i akcionáře,“ řekl šéf studia Bob Iger.

Spuštěním vlastní streamovací služby chce Disney konkurovat už zavedeným platformám, jako je Netflix, Amazon Prime nebo HBO GO. V příštím roce chce do streamování videa investovat zhruba miliardu dolarů. Podle očekávání společnosti začne být služba rentabilní v roce 2024, až získá zhruba 90 milionů předplatitelů. 

Cena za nejlepší film může Netflix posunout do vyšší ligy, Hollywood začíná panikařit

Autor: mšt
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!