T-Mobile US a Sprint se mohou spojit, potvrdil americký soud | e15.cz

Místo čtyř operátorů jen tři. Soud v USA schválil fúzi T-Mobile US a Sprint

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Soud v USA schválil plánované spojení telekomunikačních operátorů T-Mobile US a Sprint. Odmítl tak žalobu skupiny amerických států, podle níž by transakce asi 26 miliard dolarů (600 miliard korun) byla v rozporu se zákony o hospodářské soutěži a vedla ke zvýšení cen.

Fúze, která má spojit třetího a čtvrtého největšího mobilního operátora v USA, už loni získala povolení od amerického ministerstva spravedlnosti a Federální komise pro spoje (FCC). Souhlas ministerstva je podmíněn tím, že firmy prodají některé aktivity poskytovateli satelitní televize a internetu Dish Network. Ten by se tak měl stát ve Spojených státech novým mobilním operátorem.

Ministerstvo si od tohoto kroku slibuje omezení negativního dopadu fúze firem T-Mobile US a Sprint na hospodářskou soutěž. Bez vzniku nového operátora by se v důsledku spojení snížil počet mobilních operátorů v USA ze čtyř na tři.

Firmy dohodu o fúzi oznámily předloni v dubnu. U soudu argumentovaly tím, že sloučený podnik bude schopen lépe soupeřit s většími konkurenty Verizon Communications a AT&T.

T-Mobile US je dceřinou společností německého operátora Deutsche Telekom, zatímco firmu Sprint má pod kontrolou japonský technologický konglomerát SoftBank Group.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah