Nintendo vydělalo na koronakrizi. Raketově mu stouply tržby | E15.cz

Nintendo těží z pandemie. Zisk mu zvedla více než šestinásobně

ČTK, bo

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo v prvním čtvrtletí svého finančního roku zvýšil čistý zisk na 106,5 miliardy jenů, zhruba 22,3 miliardy korun. Proti příchozímu zisku 16,6 miliardy jenů je to více než šestinásobný růst.

Pandemie koronaviru a požadavek, aby lidé zůstali doma, prudce zvýšil poptávku po konzolích a softwaru, sdělila firma Nintendo. Tržby se jí za tři měsíce do konce června více než zdvojnásobily na 358,1 miliardy jenů a provozní zisk vzrostl více než pětinásobně na 144,7 miliardy jenů.

Společnost uvedla, že pandemie vyvolala nedostatek některých součástek pro výrobu její konzole Switch. Problémy už ale vyřešila. Celkem firma v prvním čtvrtletí prodala 5,7 milionu konzolí Switch a 2,6 milionu kusů přenosné verze Switch Lite.

Vysoký byl zájem také o hru Animal Crossing: New Horizons, upozornila agentura Reuters. Ve čtvrtletí se této hry prodalo 10,6 milionu kopií a od března, kdy firma hru představila, to bylo 22,4 milionu kusů.

Navzdory vysokým číslům za první čtvrtletí firma nechala výhled na celý finanční rok beze změny. Čistý zisk se má snížit o 22,7 procenta na 200 miliard jenů, provozní zisk pak o 14,9 procenta na 300 miliard jenů. Tržby se podle nynějších předpokladů firmy sníží o 8,3 procenta na 1,2 bilionu jenů, uvedla agentura Kjódó.

Autor: ČTK, bo

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah