Petr Dimun spustí nový web Česká justice | e15.cz

Petr Dimun spustí nový web Česká justice

Petr Dimun
Petr Dimun
• 
ZDROJ: Euro E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý mluvčí ministerstva spravedlnosti a někdejší šéf marketingu sociálních demokratů Petr Dimun připravuje nový zpravodajsko-publicistický web Česká justice. Portál zaměřený na dění v českém soudnictví spustí tuto neděli. Šéfredaktorem nového webu je Robert Malecký.

Nový projekt má podle Roberta Maleckého přinést zpravodajsko-publicistické, ale i takzvané blogové psaní o české justici. „Půjde o uvolnění prostoru pro lidi zevnitř i poučené laiky z venku, nevyhýbáme se ani lidem kolem justice, věnující se například dění kolem policie a dalším tématům,“ dodal Malecký s tím, že portál bude pro čtenáře zdarma.

Podle Dimuna idea projektu vznikla loni, kdy velká média začala procházet restrukturalizací a omezovala informování o některých oblastech. „Díky kontaktům, které v české justici stále mám, jsem zaregistroval velkou poptávku po platformě, která by se této oblasti věnovala a dávala prostor jak tématům, pro něž není ve velkých médiích prostor a především není čas se jim věnovat do hloubky,“ sdělil Dimun. Projektový tým podle něj vznikl na podzim a poté začala jednání s potenciálními partnery.

Bez stálé redakce

Česká justice se chce věnovat hlavním tématům, které hýbou česku justicí, jako bylo například vazební stíhání Davida Ratha. „Já mám jediné heslo. Začneme naplno a pak budeme přidávat,“ podotkl Malecký.

Portál zpočátku nebude mít stále zaměstnance, ale externí spolupracovníky. Do budoucna nicméně plánuje i vznik standardní redakce. Vydělat si na sebe chce inzercí, přičemž počáteční investici a provoz zatím zajistila společnost Media Network Petra Dimuna a Ivo Hartmanna.

Malecký se s Dimunem zná z dob svého novinářského působení v Lidových novinách a České televizi, proto prý před několika měsíci kývl na jeho nabídku na společný projekt.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery