PPF je blízko k ovládnutí slovenské televize Markíza, tvrdí Denník N | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

PPF je blízko k ovládnutí slovenské televize Markíza, tvrdí Denník N

PPF je blízko k ovládnutí slovenské televize Markíza, tvrdí Denník N
PPF
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Investiční skupina PPF českého podnikatele Petra Kellnera je blízko k nákupu přední slovenské televize Markíza, která patří do mezinárodní skupiny CME. S odvoláním na nejmenované zdroje to napsal slovenský list Denník N. PPF podle dřívějších informací médií podala nabídku i na koupi české televize Nova, kterou vlastní rovněž CME.

Jednání mezi PPF a majiteli Markízy jsou podle Denníku N v závěrečné fázi a změna vlastníka slovenské televize může nastat zanedlouho. PPF ani Markíza informace o prodeji televize nekomentovaly.

Za jednu z možností list označil vytvoření společné firmy PPF a CME. Uvedl také, že skupina CME by se nemusela zcela stáhnout ze slovenského trhu a mohla by nakupovat zahraniční filmy, které dokáže získat výhodněji.

CME podle listu ohodnotila Markízu na více než 300 milionů eur (7,7 miliardy korun), což je přibližně 15násobek ročního zisku televize před zdaněním, úroky a odpisy.

Zda je PPF jediným zájemcem o Markízu, není jasné. Finanční skupina Penta, která se dříve zajímala o celou skupinu CME, Denníku N potvrdila, že nyní nevede žádná jednání o nákupu aktiv CME.

PPF na Slovensku podniká například prostřednictvím mobilního operátora O2 Slovakia či skupiny Home Credit.

Skupina PPF koupila rumunský mrakodrap

Byznysmen Zach zcela ovládl Primu

PPF prodala obří realitní projekt v Rusku

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!