T-Mobile loni vydělal 11 miliard, zvýšil i počet zákazníků | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

T-Mobile loni vydělal 11 miliard, zvýšil i počet zákazníků

ČTK

Telekomunikační firmě T-Mobile loni vzrostl provozní zisk o 0,6 procenta na 11,03 miliardy korun. Celkové tržby se ale snížily o 2,2 procenta na 26,47 miliardy korun. Příjmy z mobilních služeb stouply o 0,6 procenta na 18,34 miliardy.

očet mobilních zákazníků se zvýšil o 0,5 procenta na 6,05 milionu, z toho počet tarifních zákazníků stoupl o 2,5 procenta na 3,69 milionu. Průměrná měsíční útrata na zákazníka (ARPU) v mobilních službách vzrostla o jednu korunu na 254 Kč. Rostoucí spotřeba datových služeb se projevila v růstu podílu nehlasových služeb na tržbách z mobilních služeb o tři procentní body na 48 procent.

"V centru naší pozornosti byly v roce 2016 především dvě oblasti - rozvoj mobilního internetu a upevňování pozice silného a stabilního partnera na poli ICT," uvedl generální ředitel Milan Vašina.

Sobotka představil svoje plány na ministerstvu průmyslu. Mezi prioritami je dostavba Dukovan

Společnost loni investovala do technologií a služeb téměř pět miliard korun. Síť LTE ke konci roku 2016 pokrývala 96 procent populace, což je o 14 procentních bodů více než v roce 2015. T-Mobile rovněž rozšiřoval s partnerskou společností SimpleCell síť pro internet věcí Sigfox, která na konci roku pokrývala téměř 90 procent obyvatel.

T-Mobile Czech Republic zaměstnával v prosinci 3400 lidí. Společnost patří do skupiny Deutsche Telekom.

 Skupina Wüstenrot loni vydělala o 19 procent více

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!