Warner Bros odepíše prakticky hotový snímek Batgirl, utratil sto milionů dolarů

Batgirl se do kin nedostane

Batgirl se do kin nedostane Zdroj: Warner Bros

Filmové studio Warner Bros se rozhodlo, že nepředstaví veřejnosti chystaný film Batgirl, který se měl letos objevit na streamovací službě HBO Max. Příběh ze světa komiksového Batmana s hlavní postavou opačného pohlaví podle zahraničních médií nebude mít premiéru ani na uvedené platformě, ani v kinech. Projekt byl ukončen po investování desítek milionů dolarů a poté, co už bylo dokončeno natáčení.

Důvody zásahu nebyly bezprostředně zcela jasné. Společnost Warner Bros médiím sdělila, že rozhodnutí souvisí s „posunem ve strategii našeho vedení“ ohledně HBO Max a komiksového světa značky DC. Zpráva se objevila po změně v čele konglomerátu Warner Bros. Discovery, jehož nový šéf David Zaslav klade důraz na snižování výdajů, uvádí web The Hollywood Reporter.

Zároveň se objevily informace o interních pochybnostech ohledně kvality snímku. Bulvární list The New York Post, který o zrušení premiéry informoval jako první, citoval nejmenovaný zdroj, který mluvil o velmi špatných ohlasech na první promítací testy. V produkční společnosti údajně panovaly obavy, že promítání „příšerného“ filmu by způsobilo nenapravitelné škody.

Do hlavní role Batgirl byla obsazena nepříliš známá herečka Leslie Graceová, po jejím boku se pak měly objevit etablované hvězdy Michael Keaton a J. K. Simmons. Původní rozpočet filmu byl okolo 80 milionů dolarů, konečné náklady na produkci ale byly vyšší v důsledku covidových opatření. Podle informací NY Post dokonce přesáhly sto milionů dolarů.

Společně s Batgirl Warner Bros zrušilo také premiéru animovaného snímku Scoob!: Holiday Haunt ze série o psovi Scooby Doo a jeho přátelích. Podle zdrojů amerických médií na jeho produkci studio vynaložilo asi 40 milionů dolarů.