Jak investovat do dluhopisů | E15.cz

Jak investovat do dluhopisů

red

Možností nákupu bondů existuje více. K dluhopisu se člověk může dostat na mimoburzovním trhu, na podmínkách se domluví napřímo s vydavatelem dluhopisu.

Emise často zprostředkovávají banky nebo nebankovní investiční společnosti. Bondy je možné také koupit prostřednictvím brokera na burze cenných papírů. Nominální hodnota dluhopisů většinou začíná v řádu desetitisíců.

Dluhopis může kupující zpravidla získat za nižší cenu, když ho koupí v okamžiku emise. Po nákupu může vlastní bond držet do jeho plného vyplacení, nebo ho v libovolném okamžiku dále prodat.

Dluhopisů se může zbavit zase na mimoburzovním trhu, tam ale kontrakty nejsou standardizované. Druhou možností je nákup na burze za tržní cenu.

Investor se potom musím zajímat o jeho výnos do splatnosti, stejně jako o stabilitu emitující společnosti. K nákup si zajistí účet u brokera. České brokerské společnosti mají přístup na všechny hlavní světové burzy.

Autor: red

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.