Daňhel nejspíš definitivně přijde o bezpečnostní prověrku | E15.cz

Daňhel nejspíš definitivně přijde o bezpečnostní prověrku

Daňhel nejspíš definitivně přijde o bezpečnostní prověrku
CASA 295M
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Pilot Karel Daňhel neuspěl s odvoláním proti odebrání bezpečnostní prověrky. Jeho obhájkyně sice chystá správní žalobu, odchodu svědka v kauze CASA z armády to ale asi nezabrání. Uvedly to dnes Lidové noviny (LN).

„Pakliže nebude disponovat žádnou bezpečnostní prověrkou, bude propuštěn ze služebního poměru vojáka z povolání,“ cituje list Miru Třebickou z generálního štábu. LN připomínají, že Daňhel v médiích uvádí, že na sporný a policií prověřovaný nákup letounů CASA naléhal hlavně tehdejší náměstek ministra obrany Martin Barták. Barták to odmítl, Daňhel podle něj není věrohodný.

Prý brzy poté, co Daňhel začal ve věci vypovídat na policii, přišel o bezpečnostní prověrku. Daňhela zpochybnil také šéf Vojenského zpravodajství Ondřej Páleník, když členům poslanecké komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství údajně pustil nahrávky dokládající, že Daňhela měsíčně vyplácela zbrojařská firma Omnipol, která nákup strojů CASA zprostředkovala. Ředitel firmy Michal Hon to označil za nesmysl.

Policie tento týden Daňhela zadržela a obvinila z pohlavního zneužívání. O den později ho propustila, podle Daňhelovy advokátky si nezletilá dívka vše vymyslela. Vyšetřování ale podle policie pokračuje.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!