Dopravci kvůli nedělní demonstraci posilují spoje. Do Prahy se chystají lidé ze zbytku země | e15.cz

Dopravci kvůli nedělní demonstraci posilují spoje. Do Prahy se chystají lidé ze zbytku země

ČTK, pej

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Velká část nedělních vlakových a autobusových spojů do Prahy je vyprodaná, velký zájem je i o večerní linky z Prahy. Dopravci proto dále posilují své spoje o až tisíce míst, České dráhy navíc večer vypraví zvláštní vlak z Prahy na Moravu. O nedělní spoje je tradičně vysoký zájem, tento víkend se navíc koná v Praze demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a ministryni spravedlnosti Marii Benešové (za ANO), které se má podle organizátorů zúčastnit 200 až 350 tisíc lidí.

„V souvislosti se zvýšenou poptávkou po přepravě do Prahy v neděli 23. června České dráhy v neděli zavedou zvláštní vlak a další spoje posílí, přidají několik tisíc míst k sezení navíc. Zaveden bude i zvláštní vlak na Moravu,“ odpověděl na dotaz deníku E15 tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Cestujícím, kteří nepojedou na demonstraci, doporučuje naplánovat cesty tak, aby se vyhnuli zvýšené přepravní špičce související s účastí na demonstraci v Praze na Letné.

K posílení podvečerní a večerní dopravy z Prahy na Moravu přispěje zvláštní vlak s kapacitou více než 600 míst k sezení. Ten pojede z Prahy a zastaví v Kolíně, Pardubicích, České Třebové, Zábřehu na Moravě a Olomouci.  Posíleny budou i další dálkové vlaky z Prahy na střední a jižní Moravu.

Zvýšená zájem o přepravu z Brna do Prahy zaznamenal i RegioJet. Podle tiskové mluvčí Martiny Čmielové jsou již některé spoje vyprodány. 

„Upozorňujeme cestující, že většina míst hlavně u vlaků na Moravu je již rezervována a i přes jejich další posílení řádově o tisícovky míst k sezení musejí cestující bez rezervací počítat se snížením komfortu cestování a s využitím míst na stání. Bohužel některé typy souprav, například pendolino nebo railjet, není možné posilovat o další běžné vozy. Cestujícím proto doporučujeme využít i jiné typy spojů,“ dodal Šťáhlavský.

Demonstrace, které pořádá spolek Milion chvilek, se po republice i v Praze konají od konce dubna. Jejich pořadatelé vyčítají premiérovi zapletení do kauzy Čapí hnízdo, údajného dotačního podvodu, kde je premiér trestně stíhán. Kritizují i výměnu ministra spravedlnosti, což vnímají jako Babišovy snahy ovlivňovat v kauze justici.

Autor: ČTK, pej

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video