Eurobankovky s Gottem lidé vykoupili zhruba za čtyři hodiny | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Eurobankovky s Gottem lidé vykoupili zhruba za čtyři hodiny

ČTK

Zhruba za čtyři hodiny v neděli lidé vykoupili 5000 pamětních eurobankovek s portrétem zpěváka Karla Gotta při příležitosti jeho osmdesátých narozenin v pražské prodejně Supraphon Musicpoint. Potvrdil to vedoucí prodeje Michael Pospíšil. Prodej začal v 9 hodin. Bankovky měly nominální hodnotu nula eur.

Pamětní eurobankovka vyvolala velký ohlas mezi zpěvákovými příznivci. Už v sobotu večer desítky lidí různého věku čekaly na náměstí. V neděli ráno už fronta vedla i skrze Jungmannovu ulici.

Před začátkem prodeje policie řešila odložený batoh před prodejnou, Jungmannovo náměstí kvůli tomu obehnala páskou. Na místě byli kromě několika policejních vozů také pyrotechnici, hasiči či záchranná služba.

Věčný Zlatý slavík. Gott se stal hvězdou obou režimů

"S nápadem vydat tento motiv přišel Radim Václavík. To je v podstatě náš spolupracovník, znalec historických československých bankovek. Vzhledem k tomu, že Karel Gott je ikona československé moderní hudby a má tento rok osmdesáté narozeniny, navrhl, že by bylo velmi zajímavé ze sběratelského hlediska přijít s tímto vydáním," řekl Vladislav Klajban, výkonný ředitel společnosti Nunofia, která pamětní bankovky vyrobila.

Zdrcující zpráva: Karel Gott má leukemii!>>>

Eurobankovka stála padesát korun a zájemci je mohli kupovat ve dvou výdejových automatech. Kromě toho bylo k dostání osmdesát kusů eurobankovky v kompletu s boxem 15 CD Karel Gott - Singly. Koupi bankovky mohli zájemci spojit s nákupem zpěvákových alb, při odchodu mu mohli také napsat vzkaz do návštěvní knihy.

Porsche, Audi i Mercedes. Podívejte se, jaké automobily měl ve své garáži Karel Gott

Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Každý kus má vlastní sériové číslo. Kupující si ale nemohli vybrat konkrétní číslo a ani si nemohli suvenýr rezervovat.

Jeden z nejpopulárnějších českých zpěváků Gott zahájil oslavy osmdesátin křtem dvou kompilací Největší hity 1964-2019 a Singly - 300 písní z let 1962 - 2019. Gottovo jubileum měl původně doprovázet narozeninový koncert v pražské O2 areně. Zpěvák ho však před časem zrušil, jeho mluvčí Aneta Stolzová to zdůvodnila Gottovou oslabenou imunitou. Zpěvákovo životní jubileum ale bude doprovázet autobiografická kniha, která vyjde do konce roku.

Karel Gott bojuje s vážnou nemocí, denně mu mění krev. Více zde >>>

EXKLUZIVNĚ: Přílet Dominiky Gottové do Česka: Dojemné přivítání s maminkou. Více zde >>>

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!