Jedná se o aroganci moci. Pražské zastupitele pobouřil bojkot mimořádného jednání | E15.cz

Jedná se o aroganci moci. Pražské zastupitele pobouřil bojkot mimořádného jednání

Michal Tomeš

Kvůli nepřítomnosti většiny zastupitelů pražského magistrátu musela ve čtvrtek primátorka Adriana Krnáčová předčasně ukončit mimořádné jednání. To svolala opoziční uskupení ODS, TOP 09 a Nezávislí, hlavním tématem schůze měla být dostavba pražského vnitřního i vnějšího okruhu. Na jednání nedorazili koaliční zastupitelé ČSSD, Trojkoalice a ANO, primátorka Adriana Krnáčová tak schůzi zrušila. 

„Jedná se o aroganci moci, která tu ještě nikdy nebyla,“ reagovala na neúčast politiků opoziční zastupitelka Vladislava Hujová z TOP 09.

Hujová poukazovala především na fakt, že by mělo město pokračovat v přípravách obou pražských okruhů. Ty se totiž podle opozičních zastupitelů zastavily, což byl hlavní důvod pro svolání mimořádné schůze.

Zlepšení infrastruktury či podpora elektromobility. Co slibují strany v oblasti dopravy

Obdobně jako Hujová reagoval na situaci také Ondřej Profant z Pirátské strany, který chování vládnoucí koalice označil za urážku. A to přesto, že Piráti pro svolání schůze nehlasovali, nicméně se vůči postupu magistrátu při plánování staveb dlouhodobě vymezují. Především jim vadí, že město při výstavbě vnitřního okruhu počítá pouze s jedinou možnou.

Na to upozorňuje rovněž předseda Zelených Matěj Stropnický. Také proto již dříve představil možnou variantu duálu, která by místo v podzemí vedla po povrchu. „Dnešní zasedání bylo účelové a nic by se nevyřešilo,“ vysvětlil však Stropnický svou nepřítomnost. Konání mimořádné schůze den před sněmovními volbami pak označil za jasnou kampaň opozice.

Mobilní signál pokryje pražské metro nejspíše od konce roku 2018, tvrdí operátoři
Piráti berou na magistrátu peníze navíc

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!