Piráti berou na magistrátu peníze navíc | E15.cz

Piráti berou na magistrátu peníze navíc

Piráti berou na magistrátu peníze navíc
Mikuláš Ferjenčík
• 
ZDROJ: Pirátská strana CC BY-SA 2.0

tp

Piráti jsou podle informací deníku Blesk jediným pražským zastupitelským klubem, jehož všichni členové využívají možnost nechat si hodinově vyplácet práci pro magistrát. Základní odměna zastupitele je pět tisíc korun měsíčně. K tomu je možné vykázat si další činnost. Například může jít o jednání výborů, práce z pověření primátorky a podobně.

 

Obvinění z obohacování na úkor magistrátu piráti Jakub Michálek, Ondřej Profant, Mikuláš Ferjenčík a Adam Zábranský odmítají. Poukazují na to, že po rozpočítání připadá na jednoho částka necelých šest tisíc hrubého, kterou zinkasovali ke svému pětitisícovému platu.

„Je nutné říci, že pirátští zastupitelé jsou jediní, kteří nejsou uvolnění, ale stejně pracují de facto na plný úvazek. Uvedené měsíční částky nedosahují často ani hodnoty minimální mzdy,“ uvedla mluvčí Pirátů Karolína Sadílková.

Komentář Martina Čabana: Volební pohádka o pirátech

Počínání Pirátů se nelíbí opozici. „Dělají to tak nejen v Praze, ale všude. Je to minimálně velmi nemravné. My v ODS jsme v opozici stejně jako Piráti a rozhodně si žádné mimořádné finanční náhrady nenárokujeme,“ uvedl pražský předseda klubu ODS Filip Humplík.

Tiskový mluvčí magistrátu Vít Hofman odkázal na příslušná usnesení zastupitelstva: „Refundace je poskytování náhrad výdělku prokazatelně ušlého v souvislosti s výkonem funkce neuvolněných členů zastupitelstva, kteří nejsou v pracovním nebo jiném obdobném poměru… Tuto částku stanovuje zastupitelstvo vždy na příslušný kalendářní rok.“

Autor: tp
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!