Kauza reorganizace policie: trestní oznámení podáno, míří na olomouckou prokuraturu | E15.cz

Kauza reorganizace policie: trestní oznámení podáno, míří na olomouckou prokuraturu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Trestní oznámení sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie míří na Vrchní státní zastupitelství v Olomouci a Generální inspekci bezpečnostních zdrojů (GIBS), uvedla dnes Česká televize. 

Předseda komise Pavel Blažek (ODS) ČTK sdělil, že obě trestní oznámení již podepsal a během odpoledne budou podána. Sněmovna by se měla s obsahem zprávy komise seznámit ve čtvrtek a poté po poradě klubů hlasovat o usneseních.

Reorganizace policejních útvarů vyvolala loni roztržku mezi koaličními ČSSD a ANO, kritizovali ji i někteří žalobci. Komise se zabývala podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů a žalobců.

Vyšetřovací komise začala pracovat 11. července. První výslechy svědků následovaly v srpnu a některé se protáhly dlouho do noci. Před dvěma týdny komise jednomyslně schválila text závěrečné zprávy. Kromě dvou trestních oznámení její členové navrhnou Sněmovně také dvě novely právních předpisů z oblasti trestního práva a usnesení o činnosti olomouckých vrchních žalobců.

Trestní oznámení musela být podepsána nejpozději dnes, kdy končí mandát komise. Dnes by také měly být uzavřené a připravené materiály, které poputují k vedení Sněmovny. Závěrečná zpráva i usnesení, o kterých následně budou poslanci hlasovat, pak zazní poprvé na plenárním jednání.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video