Klausová už je v Bratislavě. Funkce velvyslankyně se ujme v lednu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Klausová už je v Bratislavě. Funkce velvyslankyně se ujme v lednu

Klausová už je v Bratislavě. Funkce velvyslankyně se ujme v lednu
Livia Klausová
• 
ZDROJ: CTK

ČTK, čap

Livia Klausová už působí na českém velvyslanectví v Bratislavě, oficiálně se ale funkce velvyslankyně ujme 16. ledna, kdy předá pověřovací listiny slovenskému prezidentovi Ivanu Gašparovičovi. Klausovou na Slovensko prosadil prezident Miloš Zeman. Spekulovalo se o tom, že to bylo za její podporu Zemanovi během jeho prezidentské kampaně.

Podle mluvčí ministerstva zahraničí Johany Grohové je Klausová poctěna, že se ujímá vedení českého zastupitelského úřadu v Bratislavě.

„Během mé mise chci nejen navázat na vynikající práci svých předchůdců, ale současně svým dílem i přispět k tomu, aby mezi ČR a Slovenskem panovaly i nadále výjimečně dobré vztahy,“ uvedla Klausová.

Vedle Klausové Zeman trval ještě na Vladimíru Remkovi jako novém velvyslanci v Rusku, ten by měl odcestovat zřejmě počátkem nového roku.

Kvůli způsobu, jakým Zeman své velvyslanecké favority prosazoval, se nepohodl s bývalým šéfem diplomacie Karlem Schwarzenbergem (TOP 09). Výměna velvyslanců byla kvůli tomu zablokována. S letním příchodem úřednické vlády s ministrem zahraničí Janem Kohoutem spor skončil a Klausová i Remek měli volnou cestu k velvyslaneckému postu.

Autor: ČTK, čap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!