Kotrouš neuspěl s odvoláním, ve vězení si odpyká přes pět let | E15.cz

Kotrouš neuspěl s odvoláním, ve vězení si odpyká přes pět let

Kotrouš neuspěl s odvoláním, ve vězení si odpyká přes pět let
Pražský městský soud dnes udělil bývalému šéfovi pražských strážníků Vladimíru Kotroušovi šestiletý trest vězení. (foto ČTK)
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého ředitele pražských strážníků Vladimíra Kotrouše, který si tak za přijetí úplatku s konečnou platností odpyká 5,5 roku. Do vězení nastoupil v březnu. Soudci jeho dovolání označili za zjevně neopodstatněné.

Bývalý šéf pražské policie v dovolání navrhl, aby NS vrátil případ na úplný začátek, tedy k soudu prvního stupně. Své odsouzení označil za nezákonné a nedůvodné. Stěžoval si také na údajně příliš přísný trest. Podle Nejvyššího soudu ale Kotroušovi hrozilo pět až 12 let vězení, vyměřený trest je proto na spodní hranici sazby.

Kotrouš si podle pravomocného verdiktu řekl o úplatek za to, že zajistí trvání smlouvy městské policie s autoservisem Jíša. Chtěl tak získat nejméně 1,2 milionu korun. Soudy mu kromě uloženého trestu vězení také na pět let zakázaly pracovat v bezpečnostních ozbrojených sborech a nařídily mu zaplatit pokutu 400 tisíc korun.

Vladimír Kotrouš podle spisu převzal od majitele servisu na dvou schůzkách nejdříve 200 tisíc korun a poté dalších 150 tisíc. S druhým úplatkem jej detektivové zadrželi v jeho služebním voze.

Městský soud v Praze původně uložil Kotroušovi šestiletý trest vězení a desetiletý zákaz činnosti u policie. Odvolací Vrchní soud v Praze zmírnil vězení o půl roku, zkrátil zákaz činnosti o polovinu, ale rozšířil jeho platnost na všechny ozbrojené bezpečnostní sbory.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!