Na pražské demonstraci proti islámu zasahovali těžkooděnci | E15.cz

Na pražské demonstraci proti islámu zasahovali těžkooděnci

ČTK

Na demonstraci odpůrců EU, migrace a islámu na náměstí Míru v Praze zasahovali těžkooděnci. Oddělili od sebe skupiny odpůrců uprchlíků a příznivců migrantů. Akci Bloku proti islámu a Úsvitu - Národní koalice podpořily stovky účastníků, na náměstí přinesly hlavně české vlajky. Krátce po zahájení přišlo asi 30 aktivistů s megafonem a transparenty, kteří vyjadřovali opačný názor než organizátoři. Obě skupiny se hlasitě překřikovaly, zasáhnout musela policie.

Demonstrace začala ve 14:00 a do půl hodiny muselo oba tábory od sebe oddělit několik desítek těžkooděnců, kteří mezi nimi zůstali stát. Podle neoficiálních odhadů přítomných policistů bylo na náměstí minimálně 300 lidí. Demonstrace skončila zpěvem české hymny. Před tím zazněla z pódia hesla jako například Zastavme islamizaci ČR a Evropy.

Protipřistěhovaleckou demonstraci přijel do Prahy podpořit předseda německého hnutí Pegida kritizujícího islám Lutz Baumann. Účastníci jej přivítali bouřlivým potleskem a skandováním.

„Je důležité, aby nyní spolupracovali všichni evropští vlastenci, abychom mohli čelit této hrozbě. Jsme silní a dokážeme,“ řekl mimo jiné Baumann. Akci přijeli podpořit i motorkáři.

Demonstrace proti migraci se konaly také v Brně a několika dalších městech. Celkem se na těchto akcích sešlo zhruba 3000 lidí, setkání se obešla bez vážnějších incidentů. Do 16:00 většina shromáždění skončila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.