Na Smíchově začne pro řidiče platit všude třicítka, kromě hlavních tahů | E15.cz

Vše o designu

Vše o designu Vstoupit do speciálu

Na Smíchově začne pro řidiče platit všude třicítka, kromě hlavních tahů

Na Smíchově začne pro řidiče platit všude třicítka, kromě hlavních tahů
Hochtief Development, projekt Five! Smíchov Offices
• 
ZDROJ: Hochtief Development

ČTK

Radnice Prahy 5 sníží na Smíchově a dalších částech svého území nejvyšší povolenou rychlost, a to až na 30 kilometrů v hodině. Hlavním důvodem je prý snaha o zvýšení bezpečnosti. Potvrdila to mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. "Třicítka" začne platit od středy 24. srpna, kdy budou na Praze 5 zprovozněny zóny placeného stání. Snížení rychlosti se nebude týkat významných komunikací jako je Strakonická či Plzeňská.

„Vycházíme z praxe a doporučení našeho odboru dopravy. Třicítka se bude týkat šesti větších oblastí a několika samostatných ulic či úseků,“ uvedl místostarosta Martin Slabý (ANO). Nejvyšší povolená rychlost bude snížena v celkem šesti oblastech. Kromě zmíněného Smíchova také v oblasti Kavalírky, Neklanky, Zatlanky, v blízkosti základní školy v Nepomucké ulici a v Grafické ulici.

Snížení rychlosti umožní radnici rovněž zřídit parkovací místa tam, kde to dosud nebylo kvůli nedostatečné šířce vozovky možné. Stejnou cestou se v minulosti vydala rovněž radnice Prahy 8. Ta v srpnu 2012 zavedla třicítku ve vnitřní oblasti Karlína. Na všech křižovatkách tu platí přednost zprava.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!