Na Smíchově začne pro řidiče platit všude třicítka, kromě hlavních tahů | E15.cz

Na Smíchově začne pro řidiče platit všude třicítka, kromě hlavních tahů

Hochtief Development, projekt Five! Smíchov Offices
Hochtief Development, projekt Five! Smíchov Offices
• 
ZDROJ: Hochtief Development

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Radnice Prahy 5 sníží na Smíchově a dalších částech svého území nejvyšší povolenou rychlost, a to až na 30 kilometrů v hodině. Hlavním důvodem je prý snaha o zvýšení bezpečnosti. Potvrdila to mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. "Třicítka" začne platit od středy 24. srpna, kdy budou na Praze 5 zprovozněny zóny placeného stání. Snížení rychlosti se nebude týkat významných komunikací jako je Strakonická či Plzeňská.

„Vycházíme z praxe a doporučení našeho odboru dopravy. Třicítka se bude týkat šesti větších oblastí a několika samostatných ulic či úseků,“ uvedl místostarosta Martin Slabý (ANO). Nejvyšší povolená rychlost bude snížena v celkem šesti oblastech. Kromě zmíněného Smíchova také v oblasti Kavalírky, Neklanky, Zatlanky, v blízkosti základní školy v Nepomucké ulici a v Grafické ulici.

Snížení rychlosti umožní radnici rovněž zřídit parkovací místa tam, kde to dosud nebylo kvůli nedostatečné šířce vozovky možné. Stejnou cestou se v minulosti vydala rovněž radnice Prahy 8. Ta v srpnu 2012 zavedla třicítku ve vnitřní oblasti Karlína. Na všech křižovatkách tu platí přednost zprava.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video