Policie navrhla obžalovat jabloneckou soudkyni Treglerovou | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Policie navrhla obžalovat jabloneckou soudkyni Treglerovou

Policie navrhla obžalovat jabloneckou soudkyni Treglerovou
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Policie navrhla obžalovat soudkyni Okresního soudu v Jablonci nad Nisou Lucii Treglerovou ze zneužití pravomoci úřední osoby. Podle detektivů neoprávněně vyzradila informace ze spisového materiálu, který měla při výkonu své funkce k dispozici. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou dnes zveřejnil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Soudkyni hrozí až pět let vězení.

O případu v minulosti informoval server iRozhlas.cz, podle kterého soudkyně nejprve policii povolila, aby mohli sledovat známé její dcery. Potom to dceři prozradila.

Policisté Treglerovou poprvé obvinili loni v říjnu ze zneužití pravomoci úřední osoby a ohrožení utajované informace. Státní zastupitelství ale stíhání zastavilo kvůli špatné právní kvalifikaci. Podruhé ji o měsíc později obvinili pouze ze zneužití pravomoci.

Treglerová nejprve mohla dál soudit. Letos v lednu jí však ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) dočasně zprostil funkce do doby, než trestní stíhání skončí. Soudkyně obvinění odmítá a případ považuje za nesmysl. Její kauzu dozoruje Okresní státní zastupitelství v Děčíně.

Ministerstvo spravedlnosti čelí exekuci za desítky milionů korun
Lobbista Janoušek u soudu neuspěl. Ten zamítl jeho žádost o odpuštění zbytku trestu
Bývalý šéf Sparty Mach s žalobou na stát neuspěl. Požadoval odškodné 76 milionů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!