Policie provedla razie kvůli podezřelým zakázkám Ostravy | E15.cz

Policie provedla razie kvůli podezřelým zakázkám Ostravy

Policie zásah
Policie zásah
• 
ZDROJ: Sedmicka

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Protikorupční policie prošetřuje podezřelé zakázky ostravského magistrátu a městských organizací. Kriminalisté v pondělí zasahovali na několika místech na Ostravsku a v Praze. Údajně zabavili kromě dokumentů třeba i počítač náměstkyně primátora Ostravy Simony Piperkové z ČSSD.

„Policisté navštívili přes 20 míst na Ostravsku a v Praze. Všude se uskutečnily prohlídky domovních i nebytových prostor,“ serveru řekl iDnes.cz dozorující vrchní státní zástupce Vít Koupil.

Policisté podle něj sbírali důkazy kvůli podezření na řadu trestných činů. „Jde zejména o tři zločiny: zneužití pravomoci úřední osoby a sjednávání výhody při veřejných zakázkách, pletichy při veřejných zakázkách a dále sjednávání výhody při veřejných zakázkách,“ uvedl Koupil.

Případnou škodu, počet podezřelých nebo zakázky, o které se policie zajímá, zatím žalobce neupřesnil. „Vše je teprve v počáteční fázi prověřování. Nikdo zatím nebyl obviněn,“ dodal.

Mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská potvrdila, že policisté byli na magistrátu. „Byli u náměstkyně Simony Piperkové, která jim poskytla maximální součinnost. Zajímali se o veřejné zakázky z jejího resortu, do kterého patří zdravotnictví a kultura. Poskytla jim dokumenty, které po ní požadovali,“ upřesnila Vojkovská.

Podle iDnes.cz policisté prověřují například investice v Městské nemocnici Ostrava či rekonstrukci Kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě. Nasvědčují tomu prý místa, kde zátah policie provedla, i informace náměstkyně ostravského primátora Piperkové, do jejíž kanceláře detektivové také zamířili.

„Žádali informace k veřejným zakázkám v městské nemocnici a kulturním domě. Odnesli si papírové dokumenty i můj počítač,“ uvedla.

Piperková ale popřela, že by věděla o jakýchkoli manipulacích se zmíněnými veřejnými zakázkami. „Město totiž není jejich zadavatelem, poskytuje pouze dotace. Zadavateli jsou přímo městské organizace,“ vysvětlila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.