Poslanec Křeček bude zástupce ombudsmana | E15.cz

Poslanec Křeček bude zástupce ombudsmana

Zástupcem ombudsmana byl zvolen dosavadní poslanec ČSSD Stanislav Křeček. Jeho vítězství se ve sněmovních kuloárech očekávalo. Křeček v tajných volbách získal 83 ze 164 možných hlasů.
Zástupcem ombudsmana byl zvolen dosavadní poslanec ČSSD Stanislav Křeček. Jeho vítězství se ve sněmovních kuloárech očekávalo. Křeček v tajných volbách získal 83 ze 164 možných hlasů.
• 

ČTK

Zástupcem ombudsmana byl zvolen dosavadní poslanec ČSSD Stanislav Křeček. Jeho vítězství se ve sněmovních kuloárech očekávalo. Křeček v tajných volbách získal 83 ze 164 možných hlasů. Porazil experta na správní právo Filipa Dienstbiera, i když právě jeho zvolení si přál veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský. Dienstbier dostal jen 37 hlasů.

Křeček po svém zvolení ze Sněmovny po patnácti letech odejde. „Bylo mi tady s vámi dobře,“ rozloučil se svými kolegy ve Sněmovně advokát Křeček, který byl členem dolní komory od roku 1998. „Odcházím pracovat do vzdálené gubernie,“ citoval nejmenovaného ruského spisovatele v narážce na to, že sídlo ombudsmana Varvařovskéhoje v Brně.

Ke svému novému působení při své nominaci Křeček uvedl, že ombudsman má být někdo, „kdo zachovává naději vztyčeného prstu“, na koho se mohou lidé obrátit. Čtyřiasedmdesátiletý Křeček byl do funkce nominován jak Senátem, jehož členem se chtěl dvakrát neúspěšně stát, tak Václavem Klausem ještě jako prezidentem. Ve Sněmovně by jeho poslaneckou lavici měla podle výsledků voleb obsadit bývalá členka dolní komory Gabriela Kalábková (ČSSD).

Dlouholetý předseda Sdružení nájemníků ČR Křeček ve Sněmovně působil také jako místopředseda ústavně právního výboru a člen mandátového a imunitního výboru. Dolní komora bude muset tato místa obsadit.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.