Praha chce posílat informace do mobilů, za pět milionů | E15.cz

Praha chce posílat informace do mobilů, za pět milionů

Mobilní telefon
Mobilní telefon
• 

čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský magistrát chce být svým občanům co nejblíže, za pět milionů korun vypsal tendr na mobilní informační služby. Zprávy z města by tak měly putovat přímo do mobilních telefonů Pražanů. Podle opozice je to vyhazování peněz.

Zakázku radnice zveřejnila v posledním srpnovém týdnu. Podle mluvčí Terezy Králové by lidé měli dostávat bezplatně na své chytré telefony informace například z oblasti dopravy, kultury a sportu.

Systém by měl umět zprostředkovat kontakt s úřadem, pomoci při hlášení incidentů a nabídnout i krizové linky. „Různé informace budou poskytovány v režimu on-line při datovém spojení a off-line při stažení aktualizace aplikace,“ sdělila serveru E15.cz Králová.

:

Kampaň, která by měla službu přiblížit, město plánuje odstartovat před jejím spuštěním v prvním čtvrtletí příštího roku. K uzavření smluvního vztahu s vítězným uchazečem a zahájení prací dojde podle Králové zřejmě do konce října.

Vítěz tendru by měl do půl roku vyvinout a zprovoznit mobilní aplikace pro dvě platformy, které v současnosti dominují trhu. Jde o IOS od společnosti Apple a Android od společnosti Google. „Bude otevřena možnost vývoje i pro jiné platformy, například Windows mobile,“ doplnila Králová. Systém bude muset také dva roky provozovat a vylepšovat.

Podle opozičního zastupitele za ČSSD Františka Adámka jde ale v současnosti o vyhazování peněz a nehospodárné nakládání s financemi daňových poplatníků.

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video