Pražský dopravní podnik odsouhlasil přestavbu autobusového nádraží na Palmovce | E15.cz

Pražský dopravní podnik odsouhlasil přestavbu autobusového nádraží na Palmovce

Autobusové nádraží na Palmovce
Autobusové nádraží na Palmovce
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dozorčí rada pražského Dopravního podniku ve středu odsouhlasila znění budoucí smlouvy s firmou Akvo Praha, která přestaví asi za 1,2 miliardy korun nevyužívané autobusové nádraží na Palmovce. Uvedl to ve čtvrtek server IHNED.cz. Přestavbu bude mít na starosti společnost Landia Management. Vzniknout má nový dopravní terminál i desítky obchodů a stovky bytů.

Investor za pozemky zaplatí 111 milionů, a navíc firma na své náklady vybuduje dopravníinfrastrukturu, píše server. Na pozemky je od roku 2005 vydáno územní rozhodnutí, podle něhož může investor na místě postavit přes 300 bytů a 6000 metrů čtverečních komerčních prostor. Do budoucna by tam mohl podle serveru vzniknout supermarket či tři desítky prostor pro obchody, kavárny a restaurace.

Z nádraží by se měl podle šéfa dopravního podniku Martina Gillara stát moderní dopravní uzel pro přestup z metra na tramvaj a autobus. "Vznikne zde designový dopravní terminál zaručující kvalitní dopravu všem cestujícím. Novinkou bude zázemí pro elektrobusy," řekl serveru Gillar. Projekční a inženýrské práce odstartují podle města v nejbližší době.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video