Miliardový projekt Palmovka Open Park už má dokončenou hrubou stavbu | E15.cz

Miliardový projekt Palmovka Open Park už má dokončenou hrubou stavbu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Developerská společnost Metrostav Development dokončila hrubou stavbu kancelářského projektu Palmovka Open Park v Praze 8. První nájemce by měly kanceláře přivítat v polovině roku 2018. Celkové náklady budou činit téměř 1,5 miliardy korun.

Projekt tvoří tři budovy o celkové pronajímatelné ploše 25 500 metrů čtverečních, což je více než polovina rozlohy Václavského náměstí. Většina z toho připadá na kanceláře, menší část na maloobchodní prostory. Pod všemi budovami bude podzemní parkoviště s kapacitou 250 míst.

Součástí je také revitalizovaná hala původní strojírny Horák a Hlava, která je technickou kulturní památkou. "V tomto originálním industriálně řešeném prostoru plánujeme otevřít ve spolupráci se společností Perfect Canteen stravovací zařízení s kapacitou přibližně 200 míst," uvedla Jana Hüttelová, která v Metrostavu odpovídá za pronájem komerčních prostor.

Budovy staví podle návrhu ateliéru Aulík Fišer architekti stavební firma Metrostav. Práce začaly v červnu 2016. "Zatím máme pronajato 42 procent kancelářských ploch. Z aktuálních nájemců můžeme uvést například společnosti Lagardere Trevel Retail nebo Euler Hermes," doplnil ředitel developmentu v Metrostavu Development Petr Štyler. Součástí projektu je podle něj rovněž park, který ho propojí se stanicí metra Palmovka.

Metrostav Development vznikl v roce 2008 vyčleněním divize Development z Metrostavu a zastřešuje veškeré developerské aktivity skupiny. Za dobu své existence dokončil více než 2000 bytů v desítce projektů a několik administrativních budov. Prvním projektem v okolí Palmovky byl Palmovka Park 1 z roku 2001.

Firma vidí v této lokalitě velké možnosti. "Je to jedna z největších dopravních křižovatek v Praze, každou půlminutu tudy projede tramvaj, je tady stanice metra. Má podobný potenciál jako Anděl před 15 lety," dodal generální ředitel firmy Ondřej Buršík.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video