Pro uprchlíky zbývá v Česku 264 míst, informuje nový web ministerstva vnitra | E15.cz

Pro uprchlíky zbývá v Česku 264 míst, informuje nový web ministerstva vnitra

Pro uprchlíky zbývá v Česku 264 míst, informuje nový web ministerstva vnitra
Uprchlíci v Česku - ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

V českých záchytných zařízeních bylo k dnešku 1104 uprchlíků. V táborech zbývá 264 volných míst. Vyplývá to z informací na novém webu ministerstva vnitra, který dnes zprovoznilo a má podávat aktuální informace o migraci.

Vnitro má v případě velké migrační vlny ještě připraveny rezervní kapacity v Poštorné, kde je 300 míst ve stanovém městě pro případy, že budou ostatní záchytná zařízení plná. Dalších 300 míst ještě v Jihomoravském kraji může vzniknout. Vnitro také počítá s tím, že další zařízení vzniknou v Drahonicích a Balkové.

Vnitro chce na webu kromě statistik nabízet informace o integraci cizinců, důležité dokumenty či odpovědi na otázky, které se týkají migrační politiky. „Nechceme šířit paniku, ale naopak lidi uklidnit. Jsem přesvědčen, že naše republika situaci zvládá a je připravena ji zvládnout i v budoucnu,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Podle ministra budou na webu informace zveřejňovány hned, jak to bude možné.

Vnitro dnes například vydalo aktuální informace o zvýšených kontrolách cizinecké policie, které se od poloviny června zaměřují na odhalování migrantů. Do konce minulého týdne policie při těchto kontrolách zajistila 2682 osob, za neděli jich bylo 73.

Martin Čaban: Společné hloubení

Haras Rafiq: Radikalizován může být kdokoliv

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!