Smíchov plný kanceláří: Penta začne stavět svůj projekt u Strahovského tunelu v září | E15.cz

Smíchov plný kanceláří: Penta začne stavět svůj projekt u Strahovského tunelu v září

ČTK

Skupina Penta má stavební povolení na stavbu kancelářského komplexu v pražské Plzeňské ulici v blízkosti Anděla. Stavět začne v září. Centrum nabídne 11 700 metrů čtverečních pro kanceláře a 500 metrů čtverečních obchodních prostor. Hotové má být v roce 2019.

"Máme platné stavební povolení. V průběhu července a srpna budou probíhat přípravné práce, stavět začněme po prázdninách," uvedl mluvčí skupiny Ivo Mravinac. Penta do projektu investuje 650 miliónů korun. Autorem návrhu je architektonické studio Bogle Architects.

Projekt bude stát na místě činžovních domů, které šly k zemi v souvislosti se stavbou Strahovského tunelu. S ohledem na svažitý terén návrh počítá s vybudováním terasovité zahrady ve vnitrobloku. Dokončení centra je předběžně plánované na začátku roku 2019. S informací o stavbě přišel začátkem letošního roku deník E15.

Penta zastaví zanedbanou část Smíchova u Strahovského tunelu

Kolem Plzeňské v blízkosti Anděla chystají kancelářskou výstavbu i další investoři. Naproti projektu Penty by měla brzy vyrůst administrativní budova Green Point, za kterou stojí majitel Karlovarských minerálních vod Alessandro Pasquale.

Projekt nabídne 7000 metrů čtverečních kanceláří. Další velkou kancelářskou budovu plánuje na rohu Plzeňské a ulice Kováků majitel realitní firmy Centra Michal Čamek. Autorem návrhu šestnáctipatrové budovy je stejně jako v případě projektu Penty studio Bogle Architects.

CIB Group se stala oficiálním majitelem domů v Písnici, chystá zvyšování nájemného

Okolí Anděla patří mezi nejatraktivnější kancelářské lokality v Praze. Stavbě kanceláří se v posledních letech v metropoli daří, podle nedávné studie realitní poradenské firmy JLL bude plocha dokončených kancelářských prostor letos v Praze meziročně více než pětkrát vyšší.

Nejvíce se staví právě v Praze 5, kde je po Praze 4 nejvíce moderních kancelářských prostor. Měsíční nájemné moderních kanceláří v centru Prahy se pohybuje zhruba v rozmezí 510 až 540 korun za metr čtvereční.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!