Soud zamítl více než 150 milionovou pohledávku proti Čepru | E15.cz

Soud zamítl více než 150 milionovou pohledávku proti Čepru

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK/Cerny Jan

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl pohledávku Dušana Pintye a Vladimíra Bartoše ve výši asi 162 milionů korun, které se domáhali na státem ovládané společnosti Čepro. Podle soudu nebyla pohledávka oprávněná.

„Veškerá tvrzení o údajných pohledávkách, o něž advokát Bartoš a odsouzený Pintye svůj návrh opírali, jsou smyšlená. Žalobu podaly nevěrohodné osoby s cílem zcela neoprávněně vylákat ze státem vlastněné společnosti stamiliony korun,“ komentoval rozhodnutí soudu Jiří Borovec, generální ředitel společnosti Čepro.

Návrh na plnění pohledávky poprvé předložil u Obvodního soudu pro Prahu 1 Pintye v roce 2005, toho času ve výkonu trestu odnětí svobody ve věznici Valdice. Tvrdil, že do sídla Čepra přinesl vysokou částku v iráckých dinárech, které přepočetl na koruny. V roce 2009 vstoupil do procesu advokát Bartoš, který se přihlásil k polovině pohledávky.

Podle Čepra je případ součástí širšího komplotu, při kterém se v uplynulých letech skupina osob pokusila vytunelovat státní podnik a vyvést z něj několik miliard korun. „Tuto zločinnou konstrukci, v níž svou roli sehrálo i podvodné zneužití justičních orgánů, definitivně zastavil až Ústavní soud, který všechna dříve vydaná soudní rozhodnutí zrušil a vše vrátil na počátek. Ani jeden z uplatněných nároků vůči společnosti Čepro nebyl úspěšný,“ uvedla firma.

Čepro podniká v přepravě, skladování a prodeji ropných produktů. Dohlíží také na zásoby státních hmotných rezerv a provozuje síť čerpacích stanic Euro Oil. V roce 2010 společnost Čepro vykázala meziroční růst zisku před zdaněním o 28 procent na 960 milionů korun. Její tržby v loňském roce vzrostly o deset procent na 44 miliard korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video