Střecha Pražského hradu projde rozsáhlou rekonstrukcí, Hrad zaplatí desítky milionů | E15.cz

Střecha Pražského hradu projde rozsáhlou rekonstrukcí, Hrad zaplatí desítky milionů

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Správa Pražského hradu vypsala otevřené výběrové řízení na celkovou opravu vnějšího pláště jižních fasád Nového královského paláce, konkrétně jeho Jižního křídla. Oprava má být spojená s kompletní výměnou střešní krytiny a s tím spojenou opravou truhlářských, klempířských a dalších prvků střech. Kromě opravy krytiny má dojít také k novému zasklení atria.

Hrad předpokládá, že za opravy zaplatí padesát pět milionů korun bez započtení daně z přidané hodnoty. Deník E15 to zjistil z Věstníku veřejných zakázek. Zakázka nebude financovaná z evropských peněz. Firmy mohou nabídky posílat do sedmnáctého prosince.

V Novém královském paláci se nacházejí rovněž reprezentační prostory Pražského hradu. Obvykle nejsou turistům přístupné, při zahájení letošní turistické sezony je ale Hrad turistům zpřístupnil. K reprezentačním prostorům patří třeba Španělský sál a Trůnní sál.

Rezidence panovníků byla vystavěna postupně v letech 1564 až 1616 pro Maxmiliána II. a Rudolfa II. podle plánů Bonifáce Wohlmuta, Giovanni Gargiolliho a Giovanni Maria Filippiho.

Do čela dozorčí rady pražského dopravního podniku usedne Vojtěch Kocourek

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!