Tahanice o kamiony v Praze městská rada nevyřešila | E15.cz

Tahanice o kamiony v Praze městská rada nevyřešila

Jan Šindelář

Jan Šindelář

Chystaná omezení kamionů při průjezdu Prahou zůstávají i po včerejšku nejspornějším bodem v soužití metropole a Středočeského kraje. Na zasedání pražské rady, která se problémem zabývala, měl z pověření obcí vystoupit středočeský hejtman Miloš Petera, ke slovu se ale nedostal.

„Paní primátorka se obávala, že jakékoli moje vystoupení by mohlo být součástí předvolební kampaně,“ uvedl Petera. Po pražské vládě chtěl slib, že až do dostavby velkého dálničního okruhu zmrazí plány na zákaz vjezdu kamionů do města.

Čtěte více:

Omezení by prý zahltilo těžkou dopravou řadu středočeských měst. Takový slib hejtman v Praze nezískal. Dostalo se mu ale ujištění, že kraj může vyslat zástupce do skupiny, která bude pod vedením ministerstva dopravy dostavbu okruhu připravovat. Řešení potíží má přinést především dostavba v úseku mezi Modleticemi a Běchovicemi, která by znamenala propojení dálnic D1 a D11. Zároveň by měla vzniknout skupina nová, která bude omezení kamionů promýšlet.

„Jako Praha nechceme ohrozit hospodářství, ale jsme zvoleni v Praze a musíme chránit její obyvatele. Jako Praha něco připravujeme, ale budeme to následně řešit dohromady a budeme čekat výstupy o úpravách v Praze i středních Čechách, “ uvedl po jednání radní pro dopravu Petr Dolínek.

Zákaz vjezdu kamionů chystá město na leden. Podle materiálu schváleného v srpnu by se nemusel týkat hlavního tranzitního tahu, tedy Štěrboholské radiály. Radní ale prosazují omezení i zde.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.