V Praze Řepích odstartovala stavba sportovního centra za 300 milionů | E15.cz

V Praze Řepích odstartovala stavba sportovního centra za 300 milionů

V Praze Řepích odstartovala stavba sportovního centra za 300 milionů
Kde bude stát v Řepích nové sportovní centrum
• 
ZDROJ: googlemaps

Sportovní centrum, jehož stavba právě začala, má býthotové má být do konce roku 2018. Součástí bude víceúčelová sportovní hala a plavecký bazén. Starostka Jirka Synková (ODS) uvedla, že sportoviště vznikne na jihovýchodním okraji Řep v bývalém areálu Vojenských staveb.

Hlavní město loni v září schválilo na sportovní areál dotaci 75 milionů korun. Synková ale uvedla, že městská část může halu a bazén financovat i sama. Areál chce radnice pronajmout soukromému investorovi, který si ho dovybaví.

Základ centra budou tvořit propojené objekty sportovní haly, krytého bazénu a domu s ubytováním a restaurací. Budovy ze tří stran uzavřou prostorné náměstí. Z jihu pak na ně navážou venkovní sportoviště a ze severu parkoviště.

Očima E15: Roboti jsou všude. Tančí, bubnují, radí a vaří kávu. Podívejte se do centra budoucnosti

Hlediště první sportovní haly pojme 400 až 600 diváků, ve druhé z hal bude tréninková plocha. Krytý bazén je navržen s délkou 25 metrů, šesti plaveckými drahami a s wellness zázemím.

Poslední budova bude sloužit jako restaurace pro 60 lidí a ubytovací zařízení se stejnou kapacitou v dvoulůžkových pokojích. Mezi venkovními sportovišti mají být tři tenisové kurty a tři hřiště na plážový volejbal nebo horolezecká stěna. Na části území vznikne náměstí se zelení.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!