Litecoin Cash se obchoduje za zlomek hodnoty litecoinu | E15.cz

Držitelé litecoinu na klonu této kryptoměny vydělají jen těžko

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Cena kryptoměny litecoin v posledních dnech vystřelila, stálo za tím i očekávání „peněz zdarma“. K jejich prodeji se ale majitelé hned tak dostat nemusejí.

Majitelé jedné z nejrozšířenějších digitálních měn litecoin získali nárok na nové mince. Konkrétně jde o kryptoměnu litecoin cash, která se od hlavního řetězce litecoinu odštěpila v neděli. Ke každému litecoinu by tak měli jejich majitelé získat deset mincí litecoin cash.


Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>


Zobchodovat tyto „peníze zdarma“ ovšem nebude pro mnoho lidí tak snadné, i několik dní po štěpení totiž litecoin cash ve svých měnových párech podporuje jen zanedbatelný počet burz digitálních měn, konkrétně pak ruská YoBit nebo britská TradeSatoshi. Cena litecoin cash se pohybuje kolem sedmi dolarů, zatímco původní litecoin se obchoduje kolem 220 dolarů.

Problematické je v tuto chvíli vůbec i samotné vyzvednutí mincí litecoin cash, novou kryptoměnu automaticky uživatelům připisuje jen peněženka Coinomi.

Uživatelé těch ostatních ale mohou litecoin cash získat prostřednictvím oficiální stránky projektu litecoinca. sh, kam ale musejí zadat přístupové údaje ke svým elektronickým peněženkám, kde měli uložený původní litecoin.

Před tím ale varuje tvůrce původního litecoinu Charlie Lee. Na twitteru varoval, aby uživatelé kvůli získání litecoin cash nikam neimportovali data o svých peněženkách.

Podle Leeho se tak nový projekt snaží jen přiživit na jménu litecoinu. „Žádné spory, které by měly vést k rozdělení kryptoměny na dva řetězce, navíc údajně v komunitě kolem této kryptoměny neprobíhají,“ dodává Lee.

Informace o kurzu bitcoinu najdete zde >>>


Vývojář klonu litecoinu nicméně nepopírá, že chce se svým projektem vstoupit do obecnějšího povědomí. „Zájem a zapojení komunity jsou klíčem k úspěchu každé kryptoměny,“ tvrdí programátor Tanner, jenž podle serveru Coindesk odmítá uvést své celé jméno.

Vše o investicích do kryptoměn se dočtete v novém vydání magazínu E15 Premium. Objednávejte zde >>>
Jak být bohatý - investiční magazín E15 Premium
 

Venezuelské petro jde do předprodeje

• Venezuelská vláda v úterý vydala vlastní kryptoměnu petro, jejíž hodnota bude kryta státními rezervami ropy, zemního plynu a diamantů.

• Šéf národního úřadu pro kryptoměny Carlos Vargas odhaduje, že zájem budou mít státy jako Katar, Turecko a další, do aukce se ale podle něj zapojí i američtí a evropští investoři.

• Kryptoměna petro má zemi pomoci dostat se z obtížné finanční situace a obejít sankce, které na ni uvalily Spojené státy a Evropská unie kvůli nerespektování demokratických principů.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video