Bitcoin v přechodu. Glosa Jaroslava Bukovského | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Glosa Jaroslava Bukovského: Bitcoin v přechodu

Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Těžit večer bitcoin, nebo sledovat televizi? Ještě před pár lety to pohledem vynaložené práce i peněz vycházelo skoro naroveň. Kdo nepózoval před davy s rádoby prognostickými a apokalyptickými projevy o brzkém zmaru měny a úpadku jejích investorů a místo toho naskočil do rozjetého vlaku, je dnes boháčem. Ani přízeň virtuálních dolů ale není věčná.

Bitcoin má přinejmenším jednu dobrou a jednu špatnou vlastnost. Tou lepší je, že dokáže během investorského poryvu vášně vystoupat až nad střechy kryptoměnových burz.

Tou špatnou je, že vydolovat z binární hlíny každou další minci dá prostě lidem stále více zabrat. A když se smyčka utáhne tak, jako je tomu nyní, přestává být kde brát.

Současným zbožným přáním těžařů je proto další vabank spekulantů. Alespoň letos se ale zdá, že někdejší bujnou krásu mladé kryptoměny postupně vystřídají riziková léta bitcoinového přechodu.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>> 

Altcoiny zkoušejí přetlačit bitcoin, jejich význam postupně roste
Bitcoin je jako ptakopysk, tvrdí investor. Čtěte, čím je kryptoměna typická a kontroverzní
Zdroj zisku i tepla v jednom. Těžbou kryptoměn si lze vytopit dům i v tuhých mrazech
Byznys bitcoinových těžařů upadá

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!