Hackeři zaútočili na korejskou burzu kryptoměn | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Hackeři zaútočili na korejskou burzu kryptoměn. Ukradli jí zhruba třetinu mincí

Hackeři zaútočili na korejskou burzu kryptoměn. Ukradli jí zhruba třetinu mincí
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Jihokorejská burza kryptoměn Conrail oznámila, že jí hackeři ukradli zhruba třetinu tokenů obchodovaných na jejím trhu. Krádež by mohla být největší krádeží kryptoměn v Jižní Koreji, upozornila agentura AP.

Burza upřesnila, že hackeři ukradli kryptoměny o víkendu. Přesnou částku neuvedla, tisková agentura Yonhap s odvoláním na nejmenované zdroje napsala, že byly ukradené měny v hodnotě 40 miliard wonů (811,8 milionu korun).

Cena bitcoinu v pondělí ráno podle společnosti Coindesk, která monitoruje ceny kryptoměn, klesla na 6780 dolarů (148 tisíc korun) z pátečních více než 7500 dolarů.

Coinrail uvedla, že spolupracuje s policií a pozastavila obchodování. Burza zahájila provoz v září a je sedmou největší burzou v Koreji podle objemu obchodování.

Jižní Korea zaznamenala mánii kolem bitcoinů a dalších kryptoměn, což přimělo letos úřady pokusit se omezit tyto spekulativní investice a zpřísnit regulace. Kryptoměny jsou zde i tak stále populární, zvláště mezi mladými investory.

Kanadské hydroelektrárny nezvládají nápor těžařů kryptoměn, žádají zásah regulátora
Komentář Jana Vávry: Bitcoinem proti komunismu

Autor: ČTK
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!