Kurz koruny: dolar – euro – libra - Intervence ČNB 2017 | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Koruna – vliv intervence ČNB 2017 na měnu

red

Kurz koruny vůči ostatním měnám je určen nabídkou a poptávkou. V současné době je kurz koruny výrazně ovlivňován prostřednictvím devizových intervencí.

Zatímco před uskutečněním devizových intervencí se koruna pohybovala kolem v rozmezí 25,5 – 26 korun za euro, při uskutečnění devizových intervencí oslabila nad hranici 27 korun za euro.

Podle ekonomů je „férový kurz koruny“, který by byl bez devizových intervencí, ve výši až 24 korun za euro. Upozorňují také na to, že koruna může po skončení kurzového závazku (skončení devizových intervencí) výrazně posílit. 

Zahraniční dovolená kvůli slabé koruně opět prodraží

Kurzy měn

Kurzy devizového trhu, tedy kurzy měn vydává Česká národní banka (ČNB). Kurzovní lístek ČNB stanovuje kurz devizového trhu pro každý den a je zveřejněn vždy v 14:30. Kurzy vyhlašované ČNB slouží ve smyslu zákona o účetnictví a dalších právních norem pro neobchodní účely a mají pouze informativní charakter. Nejvyhledávanějšími kurzy je aktuální kurz eura a kurz dolaru.

Kompletní a aktuální lístek s kurzy jednotlivých měn ke koruně i s možností srovnat si lístky jednotlivých bank a podívat na vývoj kurzu několik dní zpětně: 

KURZOVNÍ LÍSTEK

ČNB v září provedla třetí nejvyšší intervence od jejich spuštění

Intervence ČNB můžou skončit i v roce 2018, řekl Jiří Rusnok. Přílišné posílení měny nečeká

VŠE O INTERVENCÍCH ČNB 2017 NAJDETE ZDE

Autor: red
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!